browser warning text

Andres Adamsoni fotonäitus "Pärnu 100 kodukonda"

„Pärnu 100 kodukonda“ on fotokunstniku Andres Adamsoni fotoprojekt, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Näitusel eksponeeritud fotod vaatlevad Pärnu kandi kodukondi aastal 2017, just vahetult enne Eesti Vabariigi 100ndat sünnipäeva.

Pärnu muuseum avab ametliku Eesti Vabariik 100 programmi!

„Pärnu 100 kodukonda“ on fotokunstniku Andres Andamsoni fotoprojekt, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Raamat kui ka selleteemaline näitus piiluvad saja pärnaka koju ja seda kõige ehedamal moel.
Näitusel eksponeeritud fotod vaatlevad Pärnu kandi kodukondi aastal 2017, just vahetult enne Eesti Vabariigi 100ndat sünnipäeva.

Kodu on koht. Koht, kus veedame suure osa oma elust, kus magame, ärkame, peseme ja sööme. Koht, kus tunneme ennast turvaliselt. Koht, kus hoiame oma asju - nii neid, mida meile väga vaja on, kui ka neid, mida üldse vaja pole.
Kodu on see, kuhu saame peitu minna argipäeva väsitava sagina eest.
Lihtsalt kinnisvara, ruumi on raske koduks nimetada.
Kodu tekib koos inimestega, kes seal elavad ja ilmselt ka iseloomustab nii elanikke kui ka nende ajastut. Üks kipub kõigil kodudel ühine olema - neli seina, uks ja tõenäoliselt ka vähemalt
üks aken, laest ja põrandast rääkimata.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Pärnu linn ja Port Artur.

Vaata veel: