browser warning text

Anna Mari Liivrandi näitus "Monumentide org (võib sisaldada artefakte)"

Anna Mari Liivrand avab 5. septembril kell 18 EKA fotograafia osakonna uues vitriingaleriis (Põhja pst 35) näituse "Monumentide org (võib sisaldada artefakte)".

Anna Mari Liivranna näitus on osa EKA fotograafia osakonna 20. tegevusaasta pidustustest, mille raames toimuvad Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35) erinevad juubeliüritused. Eelnevalt on galeriis esinenud ka Tšehhi kunstiteoreetik ja kuraator Vít Havránek. Sügisel kureerib vitriingalerii programmi Kaisa Maasik, tulevikus hakkab galerii toimima avatud konkursi põhjal.

Anna Mari Liivranna vastavatav näitus on ruumi vaatamise kogemus nihestatud mõõtkavas, see on jalutuskäik klaasist kambrisse püütud pargis. Läbi vitraažkambri mälestuskildude paistvasse orgu on asetatud tardununud kurioossused. Klaasist sambad, vett koguvad anumad, setted ja talismanid on sätitud efemeerseks rännakuks.

Anna Mari Liivrand (1993) elab ja töötab Tallinnas. Anna Mari Liivranna looming ühendab endas installatsioone, skulptuure ja joonistusi, mis tegelevad hapruse ning erinevate säilitamise praktikatega, püüdes seeläbi avada asjade olemuslikkust ja tabada selguse hetki meie igapäevaelus.

Kaisa Maasik (1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator. Ta õpib EKA fotograafia osakonna magistriõppes, olles samas omandanud ka bakalaureusekraadi. Esimene isikunäitus "Green Room" toimus autori kodus 2015. aastal ja tegeles linnaruumi ja selles eksisteerivate anonüümsete suhetega. Maasiku esimesed kuraatoriprojektid olid Umbrella Grupi näitus "Tegelt on teisiti" ja Keiu Maasiku isikunäitus "Kadunud sõbrad", tema viimane näitus "Su armastus teeb haiget" tegeles perevägivallaga.

Vaata veel: