browser warning text

Big Data

"Big Data" on lavastus, mille keskne küsimus on, kuidas navigeerida digitaalse revolutsiooni järgses maailmas, kus tänu kolossaalsele andmemahule, on mis tahes informatsioon põhimõtteliselt kättesaadav.

Oleme sisenenud uude ajastusse, kus esmapilgul näib kõik olevat võimalik ja iga kõrgus on ületatav.

Eluiga pikeneb, haigused on kontrolli all, inimesi ohustab pigem ülekaal kui nälg, sõjalises konfliktis surma saada on vähem tõenäoline kui surra oma käe läbi jne. Mitte kunagi inimkonna ajaloos pole elu olnud inimeste jaoks nii soodne. Kuid igal mündil on paraku ka teine pool: me oleme täielikult kaotamas võimalust privaatsusele, anonüümsus näib olevat välistatud ning peame elama ühiskonnas, kus iga meie sammu on võimalik kontrollida.

Kuidas kujutada laval inimeksistentsi, kus meid ümbritsev info üleküllus võib muutuda kakofooniliseks müraks? Lavastus "Big Data" kujuneb tantsijate ja muusikute ühisloomingus ning üritab interdistsiplinaarsete kunstiliste vahenditega edasi anda ajastu vaimu, pulseerivat organismi, võimsa vooluga jõge, mis haarab kaasa kõike, mis teele ette jääb.

Lavastajast täpsemalt. Alexandre Zeff on tunnustatud prantsuse noorema põlvkonna näitleja, teatrilavastaja, filmirežissöör ning produtsent. Ta on loonud nii lühifilme kui täispikki mängufilme, samuti dokumenaale. Vaatamata noorele eale on ta teinud üle 20 teatri- ja filmirolli. Alexandre Zeff on lõpetanud Pariisi Konservatooriumi Teatriakadeemia (Conservatoire national supérieur d’art dramatique) esmalt näitleja ja hiljem lavastajana ning samuti Pariisi filmikõrgkkooli La Femis (Fondation Européenne pour les Métiers de l’Image et du Son). 2007. aastal lõi Alexandre Zeff oma teatrikompanii La Camara Obscura.

Etendus on inglise keeles, eesti-, vene- ja prantsuskeelsete subtiitritega.

OSALISED

Autor, lavastaja Alexandre Zeff
Lavastaja assistent Nele Suisalu
Kunstiline nõustaja Claudia Dimier
Koreograafiline abi Teet Kask
Stsenograaf Benjamin Gabrie
Dramaturg Antoine Hamel
Videokunstnik Alyona Movko
Helikujundus Argo Vals
Valguskujundus Priidu Adlas
Tantsijad Marita Weinrank, Jevgeni Grib
Näitlejad Mirtel Pohla ja Jarmo Reha

Kestus: 1 h 15 min