browser warning text

Britta Benno näitus "Rööprähkleja"

Kunstnik Britta Benno joonistab ühtviisi silmapaistvalt nii paberile, vasele, filmilindile kui ka kardinatele.

Näituse avamine 16. augustil 2017 kell 19.

Kukus tuleb esitlemisele 2015. a valminud ofortiseeria "Madonna lastega", mis oli esmalt eksponeeritud isikunäitusel "Rööprähkleja" 2015. a Hobusepea galeriis. "Madonna lastega" tegeleb mänglevalt paljudele tuttava teemaga, kuidas jagada ennast kodu ja töö vahel. Vormilt on kasutatud kunstiajalooliselt enimkasutatud kompositsiooni ema lapsega, tööde seeria on taaslavastus tuntud kunstireprodest. Samuti on trükigraafika iseenesest vana ja väärikas meedium, kuid lähenemises igivanale teemale on toimunud kaasaegne nihe, kaltsud, mustade sokkide ja nõude pesuvirn koduperenaise ümber on sama nähtaval kui õnn ja armastus oma rollide vastu.

Uus eksponeering klubis on täienenud töid inspireerinud allikmaterjaliga.

Rohkem infot Britta Benno, tema näituste ja kajastuste kohta veebilehel www.brittabenno.com.

Avamisõhtu jooksul saab imetleda kunsti, esitada küsimusi ja nautida elavaid esinemisi kunstnik-muusikutelt.

"...Kaalukaima osa "Rööprähkleja" näitusest moodustavad ofordid ja akvatintad, mis on loodud fotolavastuste põhjal. Viimased on Benno kavandanud muuhulgas Raphaeli, Filippo Lippi, Elisabetta Sirani jt kunstnike Madonnat lastega kujutavatele reprodele toetudes. Koduses keskkonnas, ehtsa segaduse keskel loodud lavastustes kasutab kunstnik modellidena iseennast ja lapsi ning fotograafiks abikaasat. Mis aga uhke ja tugeva ilmega ema ümber toimub, peaks hoopis ahastust tekitama. See elu on päris: lapsed nutavad, taustal köögis on pesemata nõude virnad, pliidi kohal kuivavad segamini läinud sokid ja pesumasin upub riietehunniku alla. Vaatamata sellele on Benno oma graafilistel lehtedel nagu emalik madonna, põrnitsedes näkku uudishimuliku vaataja südametunnistusele."
(Lõik Laura Põllu koostatud pressiteatest "Rööprähkleja" 2015. a avamiselt - http://kultuur.err.ee/309577/britta-benno-avab-isikunaituse).

Lisainfo: kukugalerii@gmail.com