browser warning text

Erik Alalooga isikunäitus "Singulaator"

Alates 25. maist 2018 on Tartmusi esimesel korrusel avatud Erik Alalooga isikunäitus "Singulaator".

Alalooga näitus tegeleb tehnoloogilise singulaarsusega, mis tähendab hüpoteetilist ajahetke, millest alates tehnoloogiline areng ei ole enam inimese kontrolli all, vaid toimub kiirusel ja viisil, mis on inimesele hoomamatu. Maailm elab singulaarsuse ootuses. Veel hetk ning tehisintellekt (AI – artificial itelligence) ärkab. Singulaarsusega kaasnevat kvalitatiivset hüpet ei oska päris täpselt ette kaardistada isegi helgemad pead. Kuidas tehisaju enesest teadlikuks saamine toimub ning mida see endaga kaasa toob?

"Singulaator" on singulaarsuse simulaator. Tegemist ei ole arvutitega. Teie vastas on suhteliselt primitiivsed ning juhmivõitu mehhaanilised masinad," kirjeldab Erik Alalooga uut näitust. "Nagu evolutsioonis sadade miljonite aastate jooksul, nii kehtestab ka kunstisaalis ennast lõpuks ikkagi elujõulisem isend – masin või inimene," selgitab kunstnik.

Erik Alalooga (s 1974) on eesti tegevus- ja installatsioonikunstnik. Alalooga loomingu keskpunktiks on läbi aastate olnud analoogtehnoloogilised masinad, millega publik peab näituse "läbimiseks" ning elamuse saamiseks ühel või teisel viisil kontakti astuma.

Näituse kuraator on Joanna Hoffmann.

* Erik Alalooga artist talk ja kataloogi esitlus 21. juunil 2018 kl 18

Erik Alalooga isikunäitusesse "Singulaator" on võimalik põhjalikumalt süveneda jutuajamisel kunstnikuga ehk artist talk'il, mida viib läbi kirjanik Anti Saar. Näituse kataloogi tutvustab kuraator Joanna Hoffmann. Osalemine näitusepiletiga.

Ekspositsioon suletakse 18. augustil kell 18. "Singulaator" näituse lõpetuseks korraldab kunstnik samal päeval tasuta kontserdi, algusega kell 20.30.

Vaata veel: