browser warning text

Erik Schmidti maalide näitus

Alates 21. veebruarist 2017 saab Rannarahva Muuseumis vaadata Erik Schmidti maalinäitust.

Maalikunstnik Erik Schmidt (15. august 1925 – 18. aprill 2014) sündis Naissaare Lõunakülas ja oli üks nendest, kes oli 1940. aastatel sunnitud Eestist lahkuma. Erik leidis uue elupaiga Mallorca saarel Hispaanias. Side lapsepõlvekoduga oli kõigest hoolimata tugev ja Erik on enda kohta öelnud, et tunneb end ikka tagasihoidliku Naissaare külapoisina. Kodusaare inimesi ja ajalugu tundis ta põhjalikult, jäädvustas seda nii maalidel kui kirjasõnas ja võib öelda, et päästis sealse kadunud maailma unustusse vajumast.

Erik Schmidti näitusetegevus algas debüüdiga Pariisi Kevadsalongis 1951. aastal. Järgnesid isikunäitused Johannesburgis, Stockholmis ja Hispaanias. Erik Schmidt oli hinnatud portretist ja olustikumaalija. Pastelsetes toonides maalidele Naissaare elust ja põhjamaisest loodusest vastandub tema lõunamaiste kompositsioonide särav ja värvikirev palett.

Rannarahva Muuseumis on üleval Erik Schmidti abikaasa Kerstin Lindahli muuseumile annetatud maalid ja valik Eriku uurimistööga seotud materjale.

Näituse avamine 21. veebruaril kell 16.00 Rannarahva Muuseumis.

Rohkem teavet: info@rannarahvamuuseum.ee

Vaata veel: