browser warning text

Eriprogramm näitusel "Toomkiriku hiilgus"

Tartu Ülikooli muuseum kutsub üksikkülastajaid veel viimast korda koos giidiga uudistama näitust "Toomkiriku hiilgus" ja nautima vanatantsuansambli Saltatriculi etendust.

Algusega kell 15.15 algab viimast korda giidituur näitusel "Toomkiriku hiilgus". Sellele järgneb kell 16.15 muuseumi valges saalis vanatantsuansambel Saltatriculi etendus, kus esitamisele tulevad Liivi sõja ajast pärinevad tantsud.

Käesoleva sündmusega jätame hüvasti näitusega "Toomkiriku hiilgus", mis on veel avatud vaid 14. oktoobrini.

Ekskursioonil osalemiseks tuleb lunastada muusuemi pilet. Tantsuetendus on tasuta.

Näituse "Toomkiriku hiilgus" fookuses on Vana-Liivimaa võimsaim katedraal ja selle arheoloogiline pärand. Näitusel eksponeeritakse toomkirikust leitud luustikke, mis annavad aimu nii kõrgete vaimulike kui ülikute harjumustest ja muredest. Põetud haigused ei anna sugugi alati tunnistust viletsusest, vaid hoopis heast toidulauast. Aadlike ja vaimulike puhul polnud olulised ainult nende tavad ja kombed, vaid ka välimus. Näitusel on erilise tähelepanu all toomkirikust leitud kuldkangas ja siid, mis olid kõige hinnalisemad tekstiilid keskajal. Väljapanek toob selgelt esile arheoloogide, ajaloolaste ja kunstiajaloolaste panuse keskaegse toomkiriku uurimisel. Näitust ilmestavad esemed Tallinna ja Tartu linnamuuseumi kogudest.

Vaata veel: