browser warning text

ERMi loengusari "Maailm ja rahvad"

Eesti Rahva Muuseumi loengusari "Maailm ja rahvad" keskendub sel sügissemestril Aasia rahvastele ja pärimuskultuuridele ning toob huvilisteni ka tavapärased hõimuklubi kohtumised.

Loengusari "Maailma rahvad"

2018. aasta sügissemestri programm on sündinud koostöös Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakonnaga ning keskendub Aasia rahvastele ja pärimuskultuuridele. Loengud toimuvad Maailmafilmi ruumis (A-sissepääs).

Sügissemestri loengud (inglise keeles):
11.09 kl 18 - Abha Bharali ja Haripriya Sarma "Assami kultuur - mitmekülgsuses leitud ühtsus"
09.10 kl 18 - Nimeshika Venkatesan "India - minu armastus, Madras - minu elu"
13.11 kl 18 - Atifa Durrani "Pakistan - puhta ja elujõulise kultuuri maa"
04.12 kl 18 - Pema Choedon - "Tiibeti kultuur - folkloor või iidne tarkus?"

ERMi loengusari "Maailm ja rahvad" tutvustab iga kahe nädala tagant teisipäeviti vaheldumisi soome-ugri rahvaste ja teisi maailma kultuure. Ettekandeid ja vestlusõhtuid erinevatel teemadel viivad läbi oma ala asjatundjad.

ERMi hõimuklubi

ERMi hõimuklubi pöörab tähelepanu meie keelesugulastele Uurali rahvastele ning tutvustab nende eluolu, kultuuri ja keelt, nii minevikus kui ka tänapäeval. Kohtume inimestega, kes on soome-ugri teemadega põhjalikumalt kokku puutunud, olgu siis teadusliku poole pealt või isiklikumal tasandil. Ettekandeõhtute juurde kuuluvad vestlusringid ja arutelud. Muuhulgas mõtiskleme ka selle üle, milline on meie endi koht paljurahvuselises soome-ugri maailmas ning kuidas võiks välja näha selle homne päev. Loengud toimuvad Aliise Moora auditooriumis (A-sissepääs).

Sügissemestri loengud:
25.09 kl 17.30 - Muš Nadii "Soome-Ugri paljukeelne kirjandus"

Programm on täiendamisel!

Osalemine ERMi hõimuklubis ja loengutel on tasuta!

Lisainfo:
Kadi Haamer
programmijuht
Eesti Rahva Muuseum
kadi.haamer@erm.ee
736 3028

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart