browser warning text

Ernő Kochi isikunäitus Eesti pärand (1926-41)

Näitus toob vaatajateni valiku ungari kunstniku Ernő Kochi graafikast, mis on valminud Eestis esimese iseseivumisajal.

Szászváros’is sündinud Ernő Koch, kes omandas hariduse Budapesti tarbekunsti kõrgkooli graafikaosakonnas, jõudis 1926. aastal Eestisse ja töötas siin 1941. aastani. Koch valmistas siin Ungari kirjastustele ja muuseumidele etnograafilisi joonistusi nii Eesti maastikest kui ka inimestest, kuid osales ka Eesti kunstielus. Muuhulgas sai ta tellimuse Vanemuise teatrilt seinamaalide valmistamiseks ja portreetellimuse president Konstantin Pätsilt. Teise maailmasõja alates naases Koch Ungarisse. Sealt põgenes ta aga 1944. aastal Saksamaale ja 1949. aastal edasi Ameerika Ühendriikidesse, kus ta ka 1949. aastal suri.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja kunstniku 120. sünniaastapäeva puhul soovime koostöös Eesti Kunstimuuseumi ja HAUS Galeriiga tuua vaatajateni valiku Ernő Kochi nendest töödest, mis valmisid Eestis ning tutvustavad noore iseseisva riigi iseloomulikke maastikke ning kohti. Näitus avatakse muuseumiööl kell 18.00 ning jääb avatuks augusti lõpuni.
 
Näitusekülastajaid ootab ka lastenurk, kus saab mängida kaasaaegset Ernő Kochi värvides kunstniku joonistuste põhjal valminud mustvalgeid töölehti ja sel moel kujutatud kohti taaselustada. Tulijad saavad endale valida meelepärase kingituse Kochi postkaardiseeriast.
 
Tere tulemast!