browser warning text

Flo Kasearu videoteos "Kontakt"

Alates 5. juunist on taas avatud Fotomuuseumi siseõu, kuhu on installeeritud Flo Kasearu videoteos "Kontakt", mis jääb publikule vaatamiseks septembri lõpuni.

Oma teose kaudu tegeleb kunstnik kaasaegses maailmas ringlevate küsimustega. Tallinna vanalinna tupikus, meie suvise turismirände tulipunktis, ekslevate turistide vahel, saab rääkida Eestisse kohalejõudnutest, reisijatest kui ka mõningatest sõja ja kliimapagulastest. Kuidas võib turism muuta kohalikku kultuurilist kooslust ning kuidas muudab pagulasränne nende uut kodumaad?

Kes on haavatavamad, kas sõja eest põgenevad inimesed või kohalikud, kes kaitsevad oma traditsioone ja elukvaliteeti? Tekib arusaamatu olukord, kus ei saagi aru, keda mille eest peab kaitsma või keda jälgima.

Sildistamised ning hoiakud teise inimese suhtes võivad ühel hetkel minna väga agressiivseks ning põhjuseks tuuakse, et mõned neist, kes siia satuvad, võivad muutuda agressiivseks. Reaalsus on kusagil mujal, kuid turvakapslid on igal pool alles ning tekib juurde.

Vaata veel: