browser warning text

Fotonäitus "Jahtlaev Standart ja viimase Vene keisri perekond"

Tallinna Vene Muuseumis on alates 5. maist 2018 avatud fotonäitus "Jahtlaev "Standart" ja viimase Vene keisri perekond".

See on väga emotsionaalne ja keisriperekonnast tavatult intiimseid, inimlikult lähedasi fotosid tutvustav näitus, mis on koostatud, mälestamaks 100 aasta möödumist viimase Vene keisri perekonna hukkamisest ja keiser Nikolai II 150. sünniaastapäeva puhul.

Näitus "Jahtlaev Standart ja viimase Vene keisri perekond" (ROSFOTO, Peterburi) põhineb mälestustel ja aastatel 1906−1916 jahil teeninud II järgu kapteni N. V. Sablini fotoarhiivil. Enamiku fotode autor on Vene impeeriumi viimase keisri piltnik A. K. Jagelski, kellele kuulus ka õigus keiserliku perekonna filmimiseks. Näituse põhiosa moodustavad jahiga seotud fotod ja ainulaadne filmikroonika.

Näitust täiendavad Eesti mäluasutustes leiduvad materjalid ning väljavõtted Tallinna ajalehtedest, kus kajastati rohkelt keiser Nikolai II visiiti ning jahtlaeval "Standart" toimunud kohtumisi Prantsusmaa ja Saksamaa valitsejatega.

Jahtlaeva pardal tehtud fotod on vähetuntud, kajastades keiserliku perekonna isikliku elu. Kuna pildid olid mõeldud isiklikuks kasutamiseks, on neis tunda siirust ja otsekohesust.

Näituseprojektis osalesid: ROSFOTO, Venemaa Riiklik Sõjamerelaevastiku Arhiiv, Venemaa Riiklik Kino- ja fotodokumentide Arhiiv, Tallinna Linnamuuseumi filiaal Tallinna Vene Muuseum.

Näituse avamisel, 4. mail 2018 kell 16 on võimalik esitada küsimusi projektis osalenud partnerite esindajaile ning tutvuda ka ROSFOTO tegevusega näituse ja restaureerimiskeskusena ning rahvusvaheliste projektide ja kaasaegse fotokunsti keskusena.

Näitust tulevad Peterburist avama ROSFOTO peadirektor, Venemaa ICOMi juhatuse liige Zahar Kolovskij, ROSFOTO näituste projektide direktor Anna Maksimova, samuti projektiga tegelenud Anna Golubeva ja Olesja Islamova.

Loe lisa Tallinna Linnamuuseumi veebist: http://linnamuuseum.ee.klient.veebimajutus.ee/cat-tallinna-vene-muuseum/naitus-viimase-vene-keisri-perekonnaalbumist-tallinna-vene-muuseumis/.

Näitus on Tallinna Vene Muuseumis avatud kuni 30. juunini 2018.