browser warning text

Ghostpoeti kontsert

14. veebruaril esineb Tallinnas klubis Sinilind kahekordne Mercury auhinna nominent, üks silmapaistvamaid briti muusika eksperimenteerijaid Ghostpoet.

Suvel naasis Ghostpoet (kodanikunimega Obaro Ejimiwe) neljanda stuudioalbumiga, mis kannab nime "Dark Days & Canapés".

Olles koos nende lugude autoriga, torkab esimese asjana pähe, kui totaalselt erinev ta nendest on. Inimesena on Obaro (34) pigem flegmaatiline ja õiglane ning ütleb, et seda tänu mitmetele põhjustele. Esiteks ei suuda ta siiani uskuda, et on juba kaheksa aastat teeninud milleltki, millest ta isegi unistada ei osanud. Pärast 2004. aastal Coventry ülikooli lõpetamist ning enne 2011. aastal debüütalbumi "Cash & Carry Me Home" väljaandmist teenis Obaro elatist erinevates klienditeenindusvaldkondades. Teine põhjus on muidugi see, et tema lood on tema jaoks koht, kuhu suunata oma tumedamad tunded. "Kindlapeale lähevad kõik sellised tunded just sinna," naerab mees ning lisab, et igal juhul on parem, kui see tumedam pool seal ka püsib.

Oma muusikas kombineerib Ghostpoet alternatiivset hip-hopi alternatiivse rokiga, lisades džässi ja souli elemente, 90ndate post-pungi rütme ja post-hardcore'i elemente väikese trip-hopi lisandiga. Live-karjääri jooksul on Obaro tuuritanud koos Metronomy ja Jamie Wooniga ning on esinenud sellistel festivalidel nagu Glastonbury, Sónar, Latitude, Secret Garden Party ja Bestival.