browser warning text

Kitarrimuusika kontsert

Neljapäeval, 14. septembril 2017 algusega kl 18 toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus kitarrimuusika kontsert, kus solistina astub üles Priit Peterson. Kontserdi kavas on XX ja XXI sajandi originaallooming klassikalisele kitarrile.

XX sajandi kitarrielu keskuseks kujunes Lõuna-Ameerika. Sajandi teisel poolel alustas tegevust tuntud kuuba kitarrist-helilooja Leo Brouwer. Tema teos "El decameron negro" ("Must dekameron") on inspireeritud Leo Frobeniuse samanimelisest kirjandusteosest ning kuulub helilooja hilisema loomingu hulka.

Peamiselt pedagoogi ja interpreedina tuntud uruguai kitarristi Abel Carlevaro teoseid kuuleb kitarrikontsertidel võrdlemisi harva. Tema loomingus on klassikaline helikeel põimunud elementidega Lõuna-Ameerika rahvamuusikast.

Uut eesti kitarrimuusikat esindavad kavas kaks teost noore helilooja Marta-Liisa Talveti sulest, nendest "Kui oleksin jõgi" pälvis konkursil "Noor helilooja" 2016. a 3. koha. Lisaks tuleb esitusele ka Priit Petersoni äsjavalminud teos "Soolase vee ballaad", mis on inspireeritud Hispaania XX sajandi olulisima luuletaja Federico García Lorca loomingust.

Priit Peterson (1997) on hetkel noorim regulaarselt kontserte andev kitarrisolist Eestis. Ta lõpetas 2017. a kevadel Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli ning jätkab õpinguid Ferenc Liszti nimelises Weimari Muusikakõrgkoolis prof. Ricardo Galleni kitarriklassis.

Kitarriõpingutega alustas noor interpreet isa juhendamisel. Hiljem on tema õpetaja olnud kitarrist ja pedagoog Patricio Zeoli (Iiri/Argentiina) ning prof. Eduardo Fernandez (Uruguai), kelle suvekursustest Saksamaal on Priit korduvalt osa võtnud. Peterson on mitme rahvusvahelise konkursi laureaat. Oma esimese soolokontserdi andis ta 12-aastasena ning tänaseks on muusikul seljataga ligikaudu 50 kontserti nii Eestis kui ka välismaal.

Tänusõnad Eesti Kultuurkapitalile ja Tartu Kõrgemale Kunstikoolile!

Lisainfo:

Priit Peterson
+372 518 6959
priitpeterson@yahoo.com