browser warning text

Kontsert "Siin on ilus elada"

14. juunil, küüditamise aastapäeval, toimub ERM-i sillaalal Eesti Filharmoonia kammerkoori ja Tallinna kammerorkestri ühine kontsert pealkirjaga "Siin on ilus elada". Juhatab Risto Joost.

Solistid Hele-Mall Leego (Salme), Raul Mikson (Endel), Aarne Talvik (Uku), Rainer Vilu (Vanemuine), Joosep Trumm (Lemmingine), Allan Vurma (Sarvik)

Kavas parimad palad Karl August Hermann-Raimo Kangro lauleldusest "Uku ja Vanemuine" ning Tormis, Auster, Saar, Eller, Kunileid, rahvaviisid.

Risto Joosti sõnul sobib kava väga hästi Eesti Rahva Muuseumisse, sest ettekandele tulevad ka veel palad Veljo Tormise "Ingerimaa õhtutest" ja "Kevade süidist", Lydia Austeri "Meloodia keelpilliorkestrile", Mart Saare "Läksin metsa kõndimaie", Heino Elleri "Kodumaine viis", Aleksander Kunileidi "Sind surmani".

Kontserdil on Eesti heliloojate muusikat eri sajanditest, selles on rahvuslikkust, muhedust, huumorit, koorilauljad lisavad ka pisut rahvatantsu, lisab Risto Joost. "Tunnistan, et juba ootan neid kontserte, repertuaar on väga huvitav ning koori ja orkestri koosmusitseerimine on alati pidupäev." Ta usub, et publikul saab olema väga eriline õhtu.

Vaata veel: