browser warning text

Kontsertsari "Teekond" Eesti raudteejaamades

"Teekond" on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimuv kahte puhkpillikvintetti ühendav kontsertsari, mis leiab aset 4.–8. juulini 2018 erinevates Eesti raudteejaamades.

Kontsertsarja pealkiri "Teekond" sümboliseerib liikumist ja muutumist nii ruumilises kui ajalises plaanis. Eesti Vabariigi kasvamine ning arenemine 100-aastaseks on olnud pikk ja keeruline teekond. Nii on olnud ka eesti muusika pidevas liikumises ja täiustumises.

Kontsertsarjas toimuvad erineva pikkusega kontserdid liikumise sõlmpunktides ehk erinevates raudteejaamades üle Eesti Vaivarast Valgani.

Teekonna kontsertidel astuvad üles puhkpillikvintett Estica koosseisus Anna Kelder (flööt), Heli Ernits (oboe), Helena Tuuling (klarnet), Meelika Mikson (metsasarv), Rene Sepalaan (fagott) ja Vanemuise kvintett koosseisus Kersti Perandi (flööt), Anna Shulitshenko (oboe), Johanna Tuvi (fagott), Heimo Hodanjonok (klarnet), Kreete Perandi (metsasarv).

Esitusele tuleb vaid eesti helilooming, mille hulgas kolm spetsiaalselt selleks kontsertsarjaks kirjutatud uudisteost Pärt Uusbergilt, Liina Sumeralt ja Liisa Hirchilt.

Kontsertsari "Teekond" on üks EV100 muusikasündmuste ideekonkursi kümnest võidutööst.

Vaata veel: