browser warning text

Kristel Saani näitus "I Ate Emptiness Also"

Alates 8. juunist 2018 on Vaal Galeriis avatud Kristel Saani näitus "I Ate Emptiness Also".

Kui Jumal jälgib sinu tegevust iga minut ja hoolib sinu igast mõttest ja tundest, siis data-religioon väidab, et sinu iga sõna ja tegu on vaid osa suurest infovoost, et algorütmid jälgivad sind pidevalt ning et nad kannavad hoolt kõige eest, mida sa teed ja tunned.

Dataistid usuvad, et kogemustel, mida pole jagatud, puudub väärtus, ning tähendusi me enese seest ei leia. Meie peame üksnes ühenduma suure infovooga ja oma kogemused salvestama - algorütm avastab siis meie jaoks mõtte ja tähendused ning ütleb meile, mida me tegema peame - interpreteerides uut religiooni Yuval Noah Harari "Homo Deusi" kohaselt.

Selles, väga personaalses faasis oled sina kõige tähtsam, sest eesmärk on sind koondada lihtsaks ühikuks. Ja veel enam, dataismi kohaselt on hambahari, valuvaigisti ja inimene, kes neid kasutab, kõik üks aines. Et neid on võimalik erinevate algorütmide tasandil analüüsida ühes valemis. Kui see on nii, siis oleme me väikesed kiibid suures infotöötlus süsteemis. Me oleme nagu bioloogilised juhtmed digitaalses mikrouniversumis. Olles ühendatud suuremasse võrku, moodustame selle iga religiooni niiske unistuse – ühtsuse.

Mida rohkem me jagame, seda rohkem me enda kohta potentsiaalselt teame. Aga kuidas ma tean, et algorütmi interpretatsioon on tõene, kas ma saan seda usaldada, kas ma saan ennast usaldada... Kuidas leida endas või elus meie ümber see koht, kus tekib usaldus?

Kristel Saan (sünd 1985) on kunstnik, kes elab ja töötab Kanadas Vancouveris. Tema uurimisvaldkond küsitleb keha kogemust ja inimese osalust visuaalselt ülelaetud maailmas, meis kõigis olemasolevatest personaalsetest arhiividest loodud kuvandeid ja selle käigus tekkinud vahetust ning kõneleb ebausu suspensioonist ja kaugusest romantiseeritud utopistlikust ruumist. Saan osaleb aktiivselt näitustel üle maailma ja on tegelenud oma loomingus muuhulgas foto, video, skulptuuri kui ka performance-kunstiga ning loonud kunstnikuna karjääri ülimas heterotoopias - Hollywoodi filmimaailmas.

Avamine neljapäeval, 7. juunil kell 18.

Näituse külastamine on tasuta.

Vaata veel: