browser warning text

Kultuurilist lõimumist toetav koolitusprogramm Tartus

Eesti Rahva Muuseum ja Tartu Rahvusvaheline Maja ootavad nii Eestisse hiljuti saabunud kui ka siin pikemalt elavaid teise kultuuritaustaga inimesi osalema Eesti kultuuriruumi tutvustavas koolitusprogrammis.

"Eestis on kogukondi, mis tunnetavad seost üksteisega vähem kui võiks, segregeerunud ühiskond on aga habras ja haavatav. Seetõttu on oluline suunata riigisiseseid protsesse nii, et need toetaksid ühiskondlikku sidusust. Selleks, et ühiskond oleks sidusam, peab tundma kogukondi, kellega kõrvuti elatakse. Meie dünaamiline kursus avabki erinevaid "uksi", mille kaudu Eesti kultuuri – õigemini, kultuure – kogeda," ütles Tartu Rahvusvahelise Maja juht Nastja Pertsjonok.

Viiel koolituspäeval ja viiel õppekäigul tutvutakse interaktiivse õppe kaudu Eesti praeguse elu, tähtsamate ajaloosündmuste, kultuuri sümbolobjektide ja loodusega, programmis on ka erinevaid töötube.

"Oleme eesti kultuuri kodu, rahva põhiväärtuste kandja ja järjepidevuse hoidja. ERMis on hoiul ka maailma suurim soome-ugri rahvaste kogu. Muuseumi uus maja ja näitused on suurepärane kohtumispaik inimestele ja kultuuridele," ütles Virve Tuubel, programmi projektijuht ERMis.

Osalejatel on võimalus jagada ka enda kultuuri, avardada võrgustikku ning saada osa Eestisse elama tulnud inimeste lugudest.

Tegevused toimuvad septembrist novembrini kaks korda nädalas ja valida saab mitme koolitusaja vahel. 2018. aastal sügisel saavad programmist osa võtta 150 inimest. Osalemine on tasuta.

Täpsem info ja registreerimine: www.erm.ee/et/news/kultuuriline-loimumine-18 (tähtaeg 7. september)

Programmi on oodatud ka eesti vabatahtlikud, et tutvuda teiste kultuuridega ja aidata eesti kultuuri oma kogemuse kaudu tutvustada. Osalussoovist palume teada anda aadressil sirje.madisson@erm.ee.

Koolitusi rahastab Integratsiooni Sihtasutus Euroopa Sotsiaalfondi projekti "Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused" kaudu. Programmi viivad läbi Eesti Rahva Muuseum, Tartu Rahvusvaheline Maja ja ERMi Sõprade Selts.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart