browser warning text

Leigarite folkloorikontsert

Elava muusika saatel sünnib pärimuslikest tantsudest, lauludest, mängudest ja pillimuusikast iga kord veidi erinev pidu. Alati võetakse ette ka mõni selline mäng ning tants, mida saavad soovi korral kaasa teha ka pealtvaatajad.

Leigarid esinevad Eesti Vabaõhumuuseumis alates 1969. aasta suvest igal laupäeval ja pühapäeval. Esialgu vaid välisturistidele suunatud kontserdid olidki toonase Tallinna Puhkeparkide Direktsiooni juurde rahvakunstiansambli asutamise põhjus. Eesti taasiseseisvumisega senine katusasutus lagunes, kuid vajadus Eestimaa külalistele ja aina enam ka oma rahvale kohalikke varasemaid tavasid tutvustada jäi alles.

Nii jätkusid nn korralised esinemised raskuste kiuste ka uute oludes ning kujunesid traditsiooniks, mis nüüdseks toimib iga ilma ja riigikorra ajal. Üles on kasvanud juba mitu põlve uusi tegijaid ning järeltulijate õpetamine saanud pealtvaatajate rõõmustamise kõrval oluliseks osaks Leigarite programmidest.

Leigarid kannavad esinemistel Eesti erinevaist paigust pärit ja eri ajastute moodi peegeldavaid ehedaid rahvarõivad. Elava muusika saatel sünnib pärimuslikest tantsudest, lauludest, mängudest ja pillimuusikast iga kord veidi erinev pidu. Mänge mängitakse päriselt ja endisaegsete oskajate eeskujul lauldakse ikka oma häälega. Alati võetakse ette ka mõni selline mäng ning tants, mida saavad soovi korral kaasa teha ka pealtvaatajad.

Kontserdile on oodatud kõik muuseumikülastajad!

Vaata veel: