browser warning text

Leo Rohlini isikunäitus "Siit nurgast ja sealt nurgast"

Eesti Rahva Muuseumi sõsarmuuseumis Heimtalis on avatud keraamik ja emeriitprofessor Leo Rohlini isikunäitus "Siit nurgast ja sealt nurgast". Näitus on pühendatud vaibakunstnik akadeemik Anu Raua 75. sünnipäevale.

"Möödunud suvel oli mul rõõm kududa Anu Raua juhendamisel oma lõim Eesti sajandivaipa. Siis tegigi Anu mulle ettepaneku korraldada Heimtalis näitus, mille võtsin tänuga vastu. Olles siinmail, meenub mulle, et just Heimtalis olin Tartu Kunstikooli õpilasena 1958. aastal suvisel maalipraktikal. Seega on siin üks lähtepunkte, kust sai alguse kogu minu edaspidine loominguline tegevus," ütleb Leo Rohlin.

Heimtali Muuseumi juures rahvamajas eksponeeritud näitusel näeb väikest valikut Rohlini 1980.–90. aastatel valminud vormikeraamikast, lähiminevikus loodud keraamilisi seinareljeefe ja tekstiilifragmentidest kujundatud installatsiooni.

Leo Rohlin on mainekas Eesti keraamik ja keraamikapedagoog ning Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor. Loomingulise ja pedagoogitöö kõrvalt on ta välja andnud kaks mahukat raamatut: "Keraamika käsiraamat" (2003) ja "Eesti keraamika ajast aega" (2007). Ta on osalenud rohkem kui üheksakümnel näitusel nii Eestis kui ka välismaal ning tema töid leidub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, Eesti Ajaloomuuseumis ja Porvoo Linnamuuseumis Soomes.

10. mail 2018 tähistab vaibakunstnik, emeriitprofessor ja akadeemik Anu Raud oma 75. sünnipäeva. Raua juubelile on pühendatud ka ERM-i galeriis novembrini avatud ülevaatenäitus "Isamaastikud". Lisaks on nii ERM-is kui ka Heimtali Muuseumis võimalik tutvuda Anu Raua tööde kavandite väljapanekutega.

Lisainfo:

Tiina Jürgen
juhataja
ERM-i Heimtali Muuseum
tiina.jurgen@erm.ee
+372 439 8126

Vaata veel: