browser warning text

Ljudmilla Swarczewskaja näitus "Langevate tähtede otsingul"

Ljudmilla Swarczewskaja esitleb näitusel oma loomingut uues võtmes - välja on pandud 34 segatehnikas kollaaži.

Näituse nimi ja kontseptsioon "Langevate tähtede otsingul" järgib Jaan Kaplinski poeesiat.

L. Swarczewskaja loomingu impulsid on alati olnud väga mitmekesised ja kõige viljakamateks on osutunud kokkupuuted erinevate valdkondadega nagu muusika, ilukirjandus, kino, teater, arhitektuur, maalikunst jne.
Erinevate tunnete meelevallas olles leiab ta tuge oma esteetilistest prioriteetidest ja tugevad emotsionaalsed muljed stimuleerivad loomingulist arengut.

Loomingulise impulsi uute teoste loomiseks andis kohtumine Leo Rohliniga ja tema kollaažidega, mille loomiseks kasutas ta oma vanade maastikuakvarellide fragmente. Ljudmilla Swarczewskajal tekkis idee kasutada isiklikku arhiivi uute teoste loomiseks. Sellele järgnes vajadus uuendada oma loomingulist arsenali.
Uuesti leidis ta võimaluse realiseerida laia emotsionaalset skaalat: alates dramaatilisest hüperboolist kuni peenete poeetiliste metamorfoosideni välja.
Ent intonatsiooni siirus, harmooniahimu ja esteetiliste ideaalide kindlustamine jäävad muutumatuks.

Teoste kammerlikkus annab võimalust kontsentreerida paberipinnale maksimaalselt emotsioonalselt pinget, kuid "mäng materjaliga" ei tähenda mängu vaatajaga, vaid lihtsalt kutsub "langevate tähtede otsingule".

Ljudmilla Swarczewskaja on lõpetanud 1978. aastal EKA (end. ERKI), peale mida töötas 15 aastat kunstnikuna Eesti tekstiilitööstuses.
1994. aastast alates on ta kunstiõppejõud ja vabakutseline kunstnik, EKL-i ja ETKL-i liige. Esineb kunstinäitustel alates 1977. aastast, nii Eestis kui välismaal. Üle saja tema kangamustri on hoiul ETDM-is. L. Swarczewskaja teosed asuvad samuti paljudes Eesti ja Euroopa riikide erakollektsioonides. Tema monumentaalpannoo "Atleetika" (2010) kaunistab Pärnu Spordihalli ruumi, samuti on tema gobelääne teistes ühiskondlikes ruumides: Eesti näitlejate majas, Pivarootsi puhkekeskuses jne.

Näituse avamine 8. septembril kl 16-18.00.

Näitust toetavad Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Vaata veel: