browser warning text

Lõikuspeo tantsud

Etendub Brial Frieli "Lõikuspeo tantsud", mida esitab AX-teatri trupp.

AX-teater tuleb külla!

Oleme tore seltskond positiivseid inimesi, kes on mitme AX-teatri etendusega vaatajaid rõõmustanud Eestimaa eri paigus. Suurem osa trupist on pikemat aega harrastusteatrit teinud, kuid meie seas on ka alles esimesi etendusi laval näitlevaid "noori". AX-teatri truppi juhib Marika Reinmann, kes on omandanud teatripedagoogi kutse Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Osavõtt Arukülas toimunud Harjumaa harrastustruppide teatrifestivalil 27. oktoobril osutus saagirikkaks. Brian Frieli etendus "Lõikuspeo tantsud" tõi ära eriauhinnad värvika koosmängu ja parima naiskõrvalosatäitmise eest.

Etenduse tegevus toimub Iirimaal aastal 1936, kus vanad keldi traditsioonid, sh Lughnasa pidustused, polnud veel päriselt unustusse vajunud. Vaesele Mundyde pere viiele õele toob maailma muusika koju patareiraadio, mis sel ajal oli maapiirkondades üpris haruldane. Raadio muutub rangetele katoliiklikele väärtustele omamoodi ohustajaks, mille jumalavallatu muusika viis mõtted keelatud lõbudele nagu tants ja vabaõhu pidustused.

Tööstusrevolutsiooni saabumine maale ning vanema venna Jacki naasmine misjonäritöölt Aafrikast toovad õdede ellu suured muutused…

Etendus kestab kaks tundi, on ühe vaheajaga.

Lisainfo:

Vaata veel: