browser warning text

Maagiline 18 – tumeromantika õhtu Rakveres

Maagia ja tumeromantika ulatavad teineteisele käe. Üles astuvad kaks hästivalitud akustilist või poolakustilist muusikalist kollektiivi, kelle muusikat läbib ka kerge müstiline element.

Kallomäki (Soome, Symbolic Records)
Tont (Eesti)

Kallomäki Soomest viib läbi folgilikrituaalse puhastuskontserdi ja Eesti oma Tont sunnib oma loodushelidest isnpireeritud ämbientsete šamaanirütmidega kõik meid ümbritseva kurja taganema.

Tule ja vabane oma deemonitest. See on kontsert, mis päästab su elu!

KALLOMÄKI (Soome)
Kallomäki alustas Tero Kalliomäki (Embassy of Silence, Uinuos, Saattue, ex-Yearning) ühemehe paganfolgi-metali muusika projektina. Musitseerib ta omavalmistatud elektrilisel hiiu kandlel (vibukannel), esitades omaloomingut, ning esinemised ja laulud on seotud Tero müütilise kultusliidri Roka Ukri tegemistega. Varsti, esimeste demolugude salvestamisel kutsus ta appi külalislaulja. Peagi otsustas kokku panna bändi ja Kalliomäki uueks nimeks sai Kallomäki (kondimägi). Instrumentidest kasutab bänd hiiu kannelt, tšellot, šamaanitrummi, luid jne, kuid mitte ühtegi kitarri. Bändi kontserdid on šamanistlikud rituaalid, kus kasutatakse rohkelt improviseeritud loitsusid ja verd. Bändi debüütalbum "Roka Ukri" ilmub augustis 2018 plaadifirma Symbolic Records alt.

TONT (Eesti)
"Luud on trummid, bassid on lihased, nahk looduse lõpmatute mustritega tätoveeritud," kommenteerib oma muusikat Tont ise ja jätkab, "tegelikult on kõik mu kraam reisidest ja loodusest inspireeritud, mingi enda läbielatud kogemus, reis, matk ... olen nagu selline vahendaja teistele, läbi muusika." Ja kirjeldab oma muusikat lõiguga Jaan Vahtra jutukogumikust "Kuldne laev" (1938) jutust "Tondid tare taga": "Nii need tondid sinna tare taha tekkisid, kellest kõneleb vana rahvalaul. Nähtusi ja hääli, mida põhjalikult järele ei uuritud, peeti tontideks ja vaimudeks. Tänapäeval ei saa tonte enam olla, sest inimesed on arukamad kui vanasti." Eesti ainus heliarhitekt Taavi Tulev nimetab Tonti kõige šamanistlikumaks muusikuks Eesti muusikamaastikul.

Kontserdile sissepääs on tasuta, vabatahtlik annetus osalemispanusena aitab korralduskulude katmisel.

Kontsert algab täpselt kell 18:18.

Vaata veel: