browser warning text

Näitus "100 aastat argipäeva"

Alates rahvusvahelisest muuseumipäevast, 18. maist 2018 on Tallinna Linnamuuseumis avatud näitus "100 aastat argipäeva", mis teeb Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul iga kümne aasta tagant sajandis peatuse ning vaatab, kuhu oleme jõudnud.

Ajastu märke otsitakse 8-ga lõppevatest aastatest ja jälgitakse, milliseks on muutunud linnaruum, suurte ja väikeste inimeste olme ja missugune on kultuurielu. Mida saab poest osta ja mida kindlasti ei tasu poest otsida? Mille üle naerdakse, mille pärast kurvastatakse? Millistes majades ja korterites süüdatakse õhtul tuled? Kas elanikele annab valgust petrooleum või elekter? Missuguseid raamatuid lambivalgel loetakse?

Näitusega kaasnevad sügishooajast algavad muuseumitunnid, lastekonverents ja loengusari ning sotsioloogi ja portaali NamiNami looja Pille Petersoo üritustesari, mis räägib meie argise toidulaua muutumisest saja aastaga.

Näituse meeskond: Pia Ehasalu, Ene Heimvell, Kristiina Hiiesalu, Made Isak, Anneli Jalava, Sulev Mäeväli, Maarja Olli, Risto Paju, Ando Pajus, Kaur Riismaa, Pille Rohtla, Nadežda Saar, Triin Siiner, Lea Sillart, Karel Zova, Tina Timonen, Küllike Tint, Triinu Tuvi.

Kujundus ja graafiline disain: Ruutu 6

Näitus jääb avatuks kuni 2019. aasta aprillini.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart