browser warning text

Näitus "100 Eesti roosi"

Kadrioru lossi- ja pargiansambli 300. aastapäevale ja Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud näitus "100 Eesti roosi".

12.-23. juulil on võimalik Kadrioru pargi Kontserdiväljakul nautida looduse kunsti - näitust "100 Eesti roosi". Imetlemiseks on välja pandud Eestis kasvatud roosisordid oma ilus ja võlus.

Näituse kuraator on Rein Joost. Näituse raames toimub Kadrioru juubelile pühendatud roosisordi esitlus – tegu on 17. sajandil Hollandis vabas looduses avastatud umbes saja lillakasroosa kroonlehega roosiga Rosa x centifolia 'Muscosa'. Kadrioru jaoks valiti just see barokne roosisort, sest see sarnaneb väga Kadrioru lossi peasaali laemaalil kujutatud roosiga. Roos istutatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul kingitusena Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaeda ja Kuberneri aeda. Kingituse võtavad vastu Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa.

Näitus avatakse publikule 12. juulil kell 15.00.

Kadrioru pargi Roosimäge ja roosinäitust tutvustavad loengud toimuvad kogu näituse vältel iga päev kell 15.00 (eesti keeles) ja kell 16.00 (vene keeles).

Pargi sünnipäeval, 22. juulil on loengud kell 14.00 (eesti keeles) ja kell 15.00 (vene keeles). Loengud algavad Kontserdiväljakult.

Näitus ja loengud on kõigile tasuta.

Vaata veel:

Galerii

Näita kaardil Sulge kaart