browser warning text

Näitus "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"

"Abstraktsioon kui avatud eksperiment" keskmes on huvi abstraktsionismi ja abstraktsete süsteemide rakendamise ja tõlgendamise vastu lähimineviku ja kaasaegses kunstis.

Tegemist on esimese institutsionaalse väljapanekuga, mis toob taas välja Sirje Runge (s 1950) varase geomeetrilise loomingu ja vaatleb seda rahvusvahelises kontekstis. Runge joonistused, maalid ja slaidiprojektsioonid astuvad dialoogi oma 1960–70ndate töödega Euroopa tänasele kunstiskeenele eredalt tõusnud Ida-Euroopa kunstnike Dora Maureri (s 1936) ja Zofia Kuliku (s 1947) aktsioonide, filmide, fotode ja pildikompositsioonidega. Falke Pisano (s 1978) jätkab 1960–70ndate kohati mängulisi mõtte- ja vormiüldistusi, viies nad tänapäevasesse kontseptuaalsesse raamistikku.

Kunstiajaloo mõistmise ja mõtestamise muutuva protsessi taustal näib "Abstraktsioon kui avatud eksperiment" eriti aktuaalsena olukorras, kus loovuse vabastav potentsiaal on kaaperdatud neoliberalistliku kultuuritööstuse ning abstraktse vormikeele kodustanud korporatiivse disaini poolt.

Olete oodatud näituse avamisele 14. septembril 2018 kell 18:00 Tallinna Kunstihoones Vabaduse väljak 8!

Sirje Runge (EE), Zofia Kulik (PL), Dóra Maurer (HU), Falke Pisano (NL) koos Jüri Okase (EE), Benoît Maire'i (FR) ja Przemysław Kwiekiga (PL)

Kuraator: Mari Laanemets

Näitust toetavad Ungari Instituut ja Mondriaani Fond.

Täname: Hämeenlinna Kunstimuuseum, Neues Museum Nürnberg, Galerie Thomas Bernard, arvukad eraisikud, kes laenutasid töid oma erakogudest.

Rohkem infot:
Tamara Luuk
+372 56250197
tamara@kunstihoone.ee

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart