browser warning text

Näitus "Elada või mitte? Suhkrus on küsimus"

Uus näitus auhinnatud Eesti Tervishoiu Muuseumis! Näitus räägib põnevast suhkrumaailmast. Selleks, et saaksime elus teha tarku otsuseid, uurime, mis on suhkrud, kus neid leidub ja miks nad meile vajalikud on või kuidas võivad meile ohtlikuks saada.

Maailmas on kaks kurja: liiga vähe ja liiga palju. Meie päevakangelane, suhkur, kütab kirgi, paneb endast rääkima, osad ennast armastama, osad vihkama.

On ka neid, kes arvavad, et saavad ilma temata hakkama, aga ükskõik, kuhu sa ka ei lähe – tema on juba seal. Ta on meie kehas, meid ümbritsevas looduses, kõikjal poeriiulitel ja kodus kapis.

Suhkur on palju enam kui ainult valge magus pulber suhkrutoosis. Suhkrul on mitu nägu, põnev ajalugu, palju nimetusi ja erinevaid omadusi. Selleks, et saaksime oma elus teha tarku otsuseid, uurime, mis on suhkrud, kus neid leidub ja miks nad meile vajalikud on või kuidas võivad meile ohtlikuks saada.

Selle näituse eesmärgiks on tutvustada põhjalikult järgnevaid teemasid:

Mis ained on suhkrud ja milline
on nende koht süsivesikute
mitmekesises maailmas?

Kas ja milleks ning milliseid
suhkruid meie organism vajab?

Millisel kujul esineb lisatud suhkur?

Kas saab ka suhkruta ja
kui palju on liiga palju?

Lisaks näitusele toimub kevadel 2018 temaatiline loengusari "Suhkruakadeemia" ning haridusprogrammid. Lisainfo kodulehelt www.tervishoiumuuseum.ee

Näituse kuraator: Ülle Kask

Meeskond: Taavi Kuri, Kärt Mikli, Priit Ahte

Ideede arendus, ruum, graafiline kujundus, animatsioonid:
Erika Saks, Maaja Kuiv, Jüri Lõun, Kersti Tuhkru, Jekaterina Vetrova, Marje Kask, Imre Malva, Terje Tunis / EXPORABBIT

Vaata veel:

Galerii