browser warning text

Näitus „Igale ühele oma Tammsaare“

1. märtsil 2018 kell 14 peetakse Tammsaare muuseumis Vargamäel kirjaniku mälestuspäeva.

Uudse näitusega „Igale ühele oma Tammsaare“ avatakse Anton Hanseni vähem tuntud pool, põnevaid detaile lisab loodusajakirjanik ning Tammsaare ja Kõrvemaa tundja Ann Marvet.

Paljud ei tea, et Tammsaare lemmikpill oli viiul, talle meeldis jahil käia ning ta õppis õigusteadust. Näitusel „Igale ühele oma Tammsaare“ saab ülevaate sellest, kuidas Tammsaare elukäik, huvid, iseloom ja tugev töötahe on aidanud luua mitmetahulisi teoseid ja kujundanud kodanik Antonist kirjanik Tammsaare. Muuseumi juhataja Reelika Räim sõnab: „Lisaks kirjaniku huvidega tutvumisele, on näitusel haaratud kõik meeled: kompimine, haistmine, maitsmine, kuulmine, nägemine.“

Tammsaare mälestuspäeval jagab ka oma kogemust Tammsaarega Ann Marvet. Ann Marvet käis esimest korda Tammsaares 1956. aastal ning on sellest ajast saati Kõrvemaal rännanud ja näinud loodust Tammsaare silmadega. Ta on Järva Teatajale öelnud: „Kõige meisterlikumad loodusmuljed on need, mis pärinevad Tammsaare lapsepõlvest, kunstnik võiks maalida, nii eredad on need.“

Tammsaare mälestuspäev ja näitus on pühendatud Anton Hansen Tammsaare 140. sünniaastale. Näitus jääb avatuks 2018. aasta lõpuni.

A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel tutvustab 19. sajandi taluelu ja A. H. Tammsaare kultuuri- ja kirjanduspärandit. Muuseumis toimuvad mitmesugused sündmused: koolitunnid, noorte- ja perepäevad, teatrietendused, kinoseansid, näitused jt. Vargamäel on tõelus ja väljamõeldis jäädavalt läbipõimunud.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart