browser warning text

Näitus "Kolikamber"

Saladuseloor kerkib – mis toimub keldrites ja pööningutel?!

Näitus "Kolikamber" Eesti Hoiuraamatukogus
Kuraator Madis Mikkor, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi haldusspetsialist, Tartu Ülikooli kultuurikorralduse magistrant

Madis Mikkor: "Muuseumitöötajad on kursis, et hästituntud ja tunnustatud avaliku näitusepinna juurde kuuluvad meie muuseumides ikka veel ka mõned tolmused pööningud, hämarad keldrid ja koridorisopid. Kus rohkem, kus vähem, aga usun, et igas muuseumis hoitakse alal midagi, mis meenutab meie töö eilset päeva – sisekujunduselement, mida remondid on säästnud, mööbel, mis käib ju veel küll, tehniline abivahend, mis täidab anakronismina tänaseni oma algset ülesannet.

Olen mitmest Tallinna muuseumist kokku kogunud rea esemeid, mille kohta võime küsida: "Kas tegu on tähelepandamatu tehnilise taustaga või asjaga iseeneses?" Kui üks vitriin on oma algses asukohas vastu pidanud nelikümmend aastat või stend üle elanud riigikordade muutused, siis on tegu väärtusega omaette. Museaali ja teda ümbritseva kesta saatus on nad üheks sidunud.

Kutsun teid vaatama neid reliikviaid, muuseumiajaloo turde tunnistajaid Eesti Hoiuraamatukogu esimese korruse tulmeruumi (Suur-Sõjamäe 44a, Tallinn)!"

Näitus avatakse kolmapäeval, 16. mail 2018 kell 16.30.
Näitust saab külastada juuni lõpuni kokkuleppelisel ajal. Külastussoovist tuleks ette teatada e-posti aadressil madis@kultuuritehas.ee.

Näitus on esmajärjekorras soovitatav museoloogia õppesuuna üliõpilastele, kuid võiks pakkuda huvi ka muuseumitöö praktikutele.

Vaata veel: