browser warning text

Näitus "Pane vaim valmis. Tartu ülikooli sada nägu"

Eesti üks tuntumaid portreefotograafe Birgit Püve jäädvustas 2017. aastal sada Tartu Ülikooli väljapaistvat teadlast ja õppejõudu koos esemega, mis kajastab nende tööd või suhet ülikooliga.

Birgit Püve (s. 1978) on Eesti pressifotograaf ja fotokunstnik, kes on tuntust ja tunnustust kogunud oma portreefotodega. Üks esimesi ta kollektsioone "Järve ääres" jäädvustas Peipsi vanausulisi ja nende kodumiljöösid. Birgit Püve loomingut on esitletud näitustel Eestis, Lätis, Venemaal, Prantsusmaal, Suurbritannias, USA-s, Kanadas ja Austrias, ta töid on ilmunud prestiižsetes rahvusvahelistes väljaannetes nagu The Washington Post, TIME Lightbox, Monocle, PDN Magazine, Der Spiegel, The Guardian ja L'Express. BP on võitnud mitmeid rahvusvahelisi tunnustusi ja auhindu, ta on kaksikuid portreteerinud omanäolise fotoraamatu "Elada mitmuses" autor.

Tartu Ülikooli muuseumi direktori ja näituse idee autori Mariann Raisma sõnul oli projekti aluseks soov dokumenteerida inimesi, kes täna ülikooli vaimu kujundavad ning teha seda kunstiprojekti vormis. "Soov oli portreteerida eri valdkondade tegijaid koos mõne ajaloolise esemega, rõhutades selle kaudu ülikooli ajaloolist järjepidevust ning selle inimese seotust teadusvaldkonnaga." Portreedele valitud objektid pärinevad valdavalt Tartu Ülikooli muuseumi kogudest, kuid kasutatud on ka pildistatute isiklikke esemeid. Piltide esmaesitlus toimus 30.11.2017 TÜ peahoones ja ülikooli muuseumis.

"Pane vaim valmis! Tartu Ülikooli sada nägu" on fotonäitus, millega tähistatakse rahvusülikooli 100. sünnipäeva.

Sari eksponeeritakse kahes osas: I osa 29.08.-28.09 ja II osa 2.10.-26.10. Näitus on vaadatav tööpäevadel kl 9-19. Avamine kunstniku osalusel 5.9.2018 kell 17.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart