browser warning text

Näitus "Reformatsioon Tallinnas"

Tallinna Linnaarhiivis on avatud näitus „Reformatsioon Tallinnas“. Väljapanek pakub tutvumiseks valiku arhivaalidest Tallinna kirikuelu kohta alates hiliskeskajast kuni 17. sajandi lõpuni.

Näha saab 14.–16. sajandi indulgentse ja testamente ning katolikuaegseid käsikirjalisi jutluseraamatuid; reformatsiooni algust 1520. aastatel ja Tallinna kirikuelu järgnevat arengut valgustavaid raemäärusi ja -protokolle; Tallinna rae ja vaimulike kirjavahetust Saksa luterlike ringkondadega jm. Vaataja ees on pea kõik teatekillud Tallinnas 16. sajandil käibel olnud eestikeelsetest kiriklikest trükistest ning näiteid 17. sajandi eestikeelsest vaimulikust kirjasõnast.

Vaid nädalaks, 22. novembrini, on välja pandud Martin Lutheri ja ta mõttekaaslase Philipp Melanchthoni kirjad. Selle kohta vaadake lähemalt siit: https://linnaarhiiv.wordpress.com/2017/10/31/reformatsioon/

Näituse koostasid Tiina Kala, Juhan Kreem, Triin Kröönström, Lea Kõiv ja Kalmer Mäeorg, kujundas Kadri Paloveer.

Näitus jääb avatuks 28. veebruarini 2017 Tallinna Linnaarhiivis Tolli tänav 6, esmaspäevast reedeni kella 9.00–15.30. Sissepääs näitusele on tasuta.

Vaata veel:

Galerii