browser warning text

Näitus "Tabamata ime"

Seitse keraamikut tabavad Vildet!

Seitse Eesti keraamikut üllatavad väljapanekuga kirjanik Vilde ajastupärases kodus. Näitus "Tabamata ime" on inspireeritud Vilde loomingust, ajast ja ruumist tema ümber.

Avamine 10. mail 2018 kell 17.

Näituse "Tabamata ime" nime taga ei peitu kirjandusteose tõlgendus, vaid keraamikute Ingrid Alliku, Karin Kalmani, Urmas Puhkani, Lauri Kiluski, Kersti Laanmaa, Ülle Rajasalu ja Annika Tederi "täiendus" Vilde 1920. aastate isikliku ruumi idüllilisse vaikellu.

20. sajandi alguse magus-romantiline interjöör on väga tugeva sõnumiga. Pitsid, reljeefid, mustrilised tapeedid, juugend lambid, nipsasjad, kaunis portselan ja mööbel mõjuvad jõuliselt inspireeriva allikana. Aga ükski täiuslikkus pole lõplik! Kuidas sellises keskkonnas oma mõtete ja ideedega positsioneeruda, kas välja paista, või kamufleeruda? See ongi väljakutse igale kunstnikule. Külastaja võib leida ootamatuid eksponaate igast kirjaniku toast: elutoa kohvilauast kirjaniku voodini.

"Püüame käituda viisakate külalistena, aga loodame, et meie teravmeelne vaim ei jää alla kirjaniku omale," tõdeb näituse üks eestvedaja Ülle Rajasalu.

Lisainfo:

Ülle Rajasalu
+372 5292 273
yrajasalu@gmail.com

Vaata veel: