browser warning text

Näitus "Tantsides vabaks"

Näitus viib külastaja 20. sajandi esimestesse kümnenditesse, mil pandi alus elukutselisele lavatantsule.

Vaba (plastiline) tants kujunes koos balletiga oluliseks kunstiliigiks ning pakkus kehalist väljendusvabadust, mida muud kunstivormid ei võimaldanud.

Näitusekülastajad saavad osa sajanditagusest Eesti elust, mis on kehaliselt ekspressiivne, avatud ja rahvusvaheline ning kohtuvad tantsukunstnikega, kelle loomingule tuginevad praegused saavutused selles valdkonnas. Näitus tutvustab uut infot seni vähe uuritud teema kohta ning toob külastajani nii välisarhiividest kui erakogudest pärit fotosid, mida Eestis seni avaldatud ei ole.

Eksponeeritud materjalid pärinevad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist, Kölni Tantsuarhiivist, Berliini Kunstide Akadeemiast, Nina Ivana Ristići ja Alvar Loogi erakogust.

Näituse on koostanud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum koostöös Heili Einasto ja Anne-Liis Maripuuga. Näituse kujundaja on Kristjan Suits, heliinstallatsiooni autor Markus Robam.

Avamine 15. aprillil 2018 kell 14.
15. aprillil kell 14.30 avatakse ka näitus "Pühad käsikirjad" ja kell 15.00 algab "Käsikirjaõhtute" sarja kolmas kohtumine, kus külas on Tatjana Kozlova-Johannes.

Näitus "Tantsides vabaks" jääb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis avatuks kuni 30. septembrini 2018.

Vaata veel: