browser warning text

Näitus "Unemosaiik"

Kui unenäod ärkavad näitusel ellu…

ERMi osalussaalis saavad külalised alates 14. oktoobrist 2017 tutvuda uue näitusega "Unemosaiik".

Unenägusid võib pidada üheks elu müsteeriumiks, mis on inimestes läbi aegade uudishimu tekitanud. Mis nad täpselt on ja kust nad tulevad? On nad meenutused argipäevast või tulevikuennustused? Kas nad kulgevad omasoodu või on meil võime neid ise suunata ja oma tahtmist mööda mõjutada?

Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi unenägude kohta.

Kindlasti on neid, kes tunnevad, et saavad unenägude kaudu sõnumeid teispoolsusest, ning neid, kes keskenduvad peamiselt eneseanalüüsile, tõlgendades unes nähtut otse iseenda peegeldusena. Leidub ka neid, kelle jaoks unenäod ei tähendagi midagi, ja neid, kes unenägusid lausa kummardavad.

"Unemosaiik" kombineerib mitme kunstniku nägemused unenägudest ühtseks transmeedianäituseks. See koosneb nelja kujuteldava karakteri rännakutest unenäomaastikul. Näitus kutsub tutvuma Carli, Liisa, Sophie ja Deedricku tegelaskujudega digitaalsete maalide, liikuvgraafikaluuletuse, audiovisuaalse koomiksi, audiovisuaalse installatsiooni ning kohaspetsiifiliste installatsioonide kaudu.

Näituse kuraatorid: Ann Einberg, Annaliise Kalamees

Kunstnikud: Ann Einberg, Annaliise Kalamees, Tauno Makke, Egle Ehtjen, Eili Lepik, Eliisa Mölder, Peeter Tooma, Liisa Saaremäel, Liisa Hirsch, Joonas Kaustel, Aet Makke, Miia-Liis Hamm, Jette Lii Hamm, Karl Artur Mäss, Riss02, rubymayquinm, elliewhou, Julielva, Rileywalz, covenantc.

Tõlked: Ann Einberg ja Annaliise Kalamees

Produtsent: Jaanika Jaanits

Tänusõnad: Ahto Palmre, Alessandro Nani, Andres Bergström, Anna-Grete Konsap, Fred Saul, Helga Aliis Saarlen, Ivo Kõvamees, Jaanus Pähn, Kadri Hallik, Karin Tetsmann, Lauri Tamm, Malle Maltis, Marit Pruul, Merike Tamm, Paolo Girol, Piret Tang, Taavi Toom, Tiit Sibul, Tuuli Kaalep, Eesti Rahva Muuseum, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Eesti Draamateater, Teater Vanemuine, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Vaata veel: