browser warning text

New Yorgi kunstnike videoõhtu "Järelmõjud"

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Art in Generali galerii (New York) kutsuvad Artisesse vaatama New Yorgi kaasaegsete videokunstnike loomingut filimiõhtul "Järelmõjud". Filmiõhtu teema on digiajastu ja uute tehnoloogiate mõju inimloomusele.

Programmi on kokku pannud Art in Generali galerii direktor Laurel Ptak, kes on valikus võtnud arvesse digiajastu tekitatud pinget inimese ja tehnoloogia vahel. Progressi usus loodud tehnoloogilised lahendused peaksid olema mõeldud inimlike ihade rahuldamiseks. Kuid äkki on hoopis vastupidi ja masinatel on võime meie ihasid vastukaaluks ümber programmeerida?

Filmiõhtul on kohal ka programmi kuraator Laurel Ptak.

Kunstnikud: Tyler Coburn, João Enxuto, Erica Love, Pedro Neves Marques, Wyatt Niehaus, Elizabeth Orr, Sondra Perry, Mariana Silva.

Sissepääs tasuta.

Üritust toetab: Eesti Kultuurkapital, Trust for Mutual Funding

Art in General alustas 1980. aastatel New Yorgis pöördelise galeriiga, mis töötas tänaste kunstimaailma tippudega ja korraldab tänapäeval erinevaid rahvusvahelisi projekte. Alates 2005. aastast on nad aidanud paljudel kunstnikel produtseerida teosed suurnäitustele, nagu Whitney, Istanbuli, Veneetsia biennaalid ja suurtesse kunstiinstitutsioonidesse.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus loodi 1992. aastal rahvusvaheliste kunstiprojektide eksperinstitutsioonina, mille mission on elavdada ja arendada Eesti kaasaegse kunsti välja, mõtestada kaasaegse kunsti hetkeolukorda ja osaleda ühiskonnaelu dialoogis. Alates aastast 1999 korraldab KKEK Eesti osalemist Veneetsia biennaalil ja alates 2016. aastast ollakse Balti triennaali kaaskorraldaja.