browser warning text

Peeter Langovitsi näitus "Taaskohtumine"

Alates 25. maist 2018 on Rahvusraamatukogu 5. korruse teatmesaalis eksponeeritud tunnustatud fotograafi Peeter Langovitsi mahuka fotonäituste seeria "Tagasivaade. Muutuste aeg" viimane osa "Taaskohtumine".

Kümnest osast koosnev sari on aasta jooksul toonud 600 foto abil toonud vaatajani sada teemat Eestile olulistest sündmustest ja isikutest ajal, mil vabaduseihaluses asusime uut Eestit üles ehitama.

"Näituste seeria oli minu tagasivaade möödunud sajandisse, aega, mil veel filmile pildistasin. See on loogiliseks jätkuks minu korraldatud varasematele dokumentaalsele materjalile põhinevatele isikunäitustele. Käesoleva kümne väljapaneku pildiread põimisin kokku neist sündmustest, mida mul oli võimalus murrangulisel perioodil jäädvustada. Loodan, et see subjektiivne läbilõige aitas paremini mõista seda keerulist aega, mis eelnes Eesti taasiseseisvumisele, ning tollaseid püüdlusi, mis muutmisprotsessis samm-sammult ja erinevate jõudude koostöös meid ühise eesmärgini viisid," sõnab Peeter Langovits.

Paljud fotolood, mida näitusel eksponeeriti, ilmusid ka mitme aasta jooksul ajalehe Postimees rubriigis "Tagasivaade". Üle 30 aastase staažiga pressifotograafi meenutused olid pühendatud Postimehe 160., Eesti Vabariigi 100. ja Soome Vabariigi 100. aastapäevale ning olnud osa ka Rahvusraamatukogu 100. juubeliaastast.

Näitusesarja pidulik lõpetamine ja kokkuvõtete tegemine toimub 7. juunil 2018 kell 16.30 Rahvusraamatukogu 5. korrusel Milleri salongis. Näituse viimase osa väljapanekuga saab tutvuda 31. augustini 2018.

Vaata veel: