browser warning text

Peeter Lauritsa ja Andres Lõo näitus "Coming Soon"

Neljapäeval, 20. septembril 2018 kell 17 avatakse Peeter Lauritsa ja Andres Lõo näitus "Coming Soon - utoopiline eelmäng", mis jääb avatuks 27. oktoobrini.

"Coming Soon – utoopiline eelmäng" on Peeter Lauritsa ja Andres Lõo hübriidne näitus, mis koosneb fotoseeriatest, muusikast, helikunstist, videoteostest ja installatsioonidest.

Autorid kasutavad VAAL galeriid fantoomplatvormina, kus toimub ideede tutvustamine ja vahetamine ekspositsiooni, vestlusringide ja kontsertide näol. Fantoomplatvorm on positiivselt laetud metaruum, kus saab modelleerida nii olevikku kui tulevikku. See on paradigmade liuväli – miski, millel saab liikuda, kui pole teada, mille poole liigud.

Autorid küsivad, kuidas loodusliku elukeskkonnaga paremini häälestuda. Näituse keskne teema on ühisteadvus ja inimese võrgustumine teiste eluvormidega. Sel hetkel, kui inimese närvikude ühendati pooljuhtkoega, ületati natura ja cultura väljamõeldud konflikt. Nüüd saab pooljuhtkoega ühendada ükskõik milliseid elusolendeid ja saada täiesti uusi mõtlevaid ja suhtlevaid konstellatsioone, kes suudavad teha asju ja esitada küsimusi, millega inimesed seni on hätta jäänud. Sünapsite mükoriisa emaplaadiga pole utoopiline kättesaamatu tulevikustsenaarium, vaid meie silme all vormuv tegelikkus.

Neljapäeval, 11. oktoobril kell 18 vestlevad Peeter Laurits ja Andres Lõo näituse teemadel. Vestlust modereerib Marten Kaevats ja salvestab Ööülikool.

Kõik, mis tulekul,
on COMING SOON.

Kaasautorid:
Sander Somma
Nathan Tulve
Johanna Ruukholm
Rommi Ruttas

Toetajad:
Kultuurkapital
Sadolin
Click & Grow
Artproof
Overall

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart