browser warning text

Peeter Talvistu kuraatornäitus „Piiripealne”

Kuigi kunstnike määratlemine üksikute teoste ja konkreetse meediumi kaudu muutub üha keerulisemaks, eksisteerib endiselt kunstnike (ala)liiduline kuuluvus ning toimuvad meediumist lähtuvad näitused.

Tartu Kunstnike Liidu kuraator-projektijuhi Peeter Talvistu koostatud näitusel osalevad aga kunstnikud teostega, mille meediumikasutus on piiripealne. Omadus, mis iseloomustab ka näituse toimumiskohaks olevat Valga-Valka linna.

Kuivõrd vorm on lahutamatu sisust, muutub piiripealseks, tabamatuks ka teoste võimalik tähendus. Nii koondab näitus viit kunstnikku, kellele annab nende loomingulise väe opereerimine ähmases piiripealsuses. Ehk asub sarnases äraspidises kohas ka kaksiklinn Valga-Valka, mille puhul oleks keeruline mõista selle loomust teise osapoole puudumisel.

Näitusel osalevad Eva Mustonen, Laura Põld, Anna-Maria Saar, Diana Tamane ja Kadri Toom.

Graafiline kujundus: Katrin Nõu

Näituse avamine 5. juunil 2018 kell 16. Tartust sõidab avamisele eribuss.

Kuna Tartu ja Valga vaheliste ühistranspordi ühenduste arv on piiratud, sõidab avamisele eribuss. Buss stardib Tartust 5. juunil kell 14.30 Tartu Kunstimaja eest ja alustab tagasisõitu Valgast Tartusse kell 18.00. Edasi-tagasi sõidu eest tuleb tasuda 5 eurot (kohapeal sularahas). Koha broneerinimiseks on vajalik eelregistreerimine meiliaadressil sekretar@kunstimaja.ee 1. juuniks.

Valga Muuseum on avatud T–R 11–18, L 10–15.

Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Valga linn, Valga Muuseum.

Vaata veel: