browser warning text

Peter Strebeli näitus "Igavene linn Sassi"

Neljapäeval, 11. oktoobril kell 18.00 avatakse Fotomuuseumis Peter Strebeli (Šveits) näitus "Igavene linn Sassi". Näitus jääb avatuks 11. novembrini.

Sassi (Lõuna-Itaalia, Matera provints) on üks maailma vanimatest linnadest. Sealne asustus on rohkem kui kümme tuhat aastat vana. 1981. aastal, kui läksin esimest korda sinna, avanes minu silmade ees vaade, mida on sõnadega keeruline kirjeldada. Org, mäed ja kogu Sassi piirkond oli mahajäetud ehitistega kaetud. Ma ei leidnud ühtegi hingelist kogu linnast, Sassi meenutas oma olemuselt viirastuste linna. Kohas, kus veel 1950ndatel elas koobastes 15 000 inimest, hõljus ainult hüljatud ja kokku kukkunud majade kummituslik õhustik.

Peter Strebel (s 1950 Šveitsis) kolis Soome 1983. aastal, samal ajal sai masinatehniku fotograafiaharrastusest ka elukutse. Eeskujudeks olid jaapani fotograaf Eikoh Hosoe, itaallane Mario Cresci ja sakslased Andrè Gelpke ning Floris M. Neusüss. Esimene isikunäitus toimus 1978. aastal Zürichis ja pärast seda on mitmeid näitusi toimunud kodu-ja välismaal. Peale selle on Strebel osalenud paljudel grupinäitustel. Juva Kaameraklubis on tema panus olnud hindamatu Galleria Kuninkaankartano loomises ja rahvusvaheliste suvenäituste koostamisel.

Näita kaardil Sulge kaart