browser warning text

"PiparkoogiMaania" valiknäitus

Valik töid "PiparkoogiMaania" näituselt "Vana Tallinn" Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla.

Kalamaja Lastemuuseumil Miiamilla on hea meel kutsuda teid uudistama väikest valikut äsjalõppenud suurelt "PiparkoogiMaania" näituselt "Vana Tallinn", mis toimus 9.12.2017–7.01.2018 Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis.

Juba kaheteistkümnendat korda lõid 100 andekat loovinimest piparkoogist maailma, mis oli sel korral inspireeritud Tallinna erinevatest ajalookihistustest, arhitektuurist, kunstist ja inimestest. Nagu juba traditsiooniks on saanud, pakutakse jaanuarikuu vältel võimalust tutvuda ainulaadse piparkoogikunstiga neile, kes suurele näitusele ei jõudnud. Tallinna Linnamuuseum tähistab oma 80. juubelisünnipäeva ja eriti tore on siin võõrustada ka piparkoogist linnavalvurit Vana Toomast, kes legendi järgi elas koos oma emaga just siinsamas Kalamajas.

Lastegruppidele pakub muuseum ettetellimisega ka näitusega haakuvat muuseumitundi "Voolitud vana Tallinna lood", kus tuleb lühidalt juttu piparkoogi ajaloost ning näitusetöödega seotud lugudest ja legendidest. Tunni lõpetab näitusest inspireeritud voolimise töötuba.
Vaata: http://linnamuuseum.ee/kalamaja-miiamilla/haridus-lm/
Broneerimine: laste@linnamuuseum.ee

"PiparkoogiMaania" on kunstinäitus, kus on vaid üks tingimus – kõik peab olema tehtud piparkoogist. Igal aastal osaleb näitusel sadakond professionaalset loovinimest: keraamikud, metallikunstnikud, tekstiilidisainerid, sisearhitektid, graafikud, arhitektid jne. Näitust luues unustatakse hetkeks oma igapäevased töövõtted ja luuakse piparkoogist mänguline maailm, mida on huvitav vaadata nii suurtel kui väikestel. Näitus on toimunud järjepidevalt alates 2006. aastast. Sellest on kujunenud üks populaarsemaid sündmusi jõuluaegses Tallinnas. Igal aastal on väljapanekul erinev teema.

Vaata ja loe lähemalt ka eelmiste näituste kohta: http://piparkoogimaania.ee/.
Väike valik näitusetöid on eksponeeritud ka Neitsitornis Lühike Jalg 9a.

Vaata veel: