browser warning text

Rahauputus

Autor Michael Cooney. Lavastaja ja muusikaline kujundaja Andrus Vaarik.

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 15 minutit.

Eesti Draamateater
Kunstnik Pille Jänes
Tõlkinud Hannes Villemson

Osades Mait Malmsten, Maria Avdjushko, Tiit Sukk, Ain Lutsepp, Jan Uuspõld  või Martin Veinmann, Viire Valdma, Raimo Pass, Ivo Uukkivi või Margus Prangel (külalisena), Kaie Mihkelson või Ita Ever, Pille Lukin (külalisena).

Millega tegeleb inimene, kelle isa on tuntud kirjanik? Loomulikult kirjutamisega! Michael Cooney, kelle kuulsast näitekirjanikust isa Ray Cooney näidendeid on mängitud ka Eesti Draamateatris ("Pereringmäng", "Igaühele oma"), on edukas telestsenaariumide, lasteraamatute ja näidendite autor.

Tema farss "Rahauputus" ("Cash on Delivery"), mida inglise kriitika on nimetanud moodsaks klassikaks, on tõend sellest, kui hästi ja täpselt Michael Cooney valdab bulvarikomöödia reeglistikku.

Majaomanik Eric Swan petab juba mõningat aega Sotsiaalametit, kasseerides väljamõeldud üürnike nimel erinevaid sotsiaaltoetusi. Kui ta otsustab pettusele lõpu teha, ilmub välja sotsiaalametnik, kes vajab ühe olematu üürniku allkirja. Keegi peab väljamõeldud isikut mängima ja alguse saab maruline komöödia täis äravahetamisi, arvatavaid surnukehi ja pööraseid arusaamatusi.

Näidendi esmalavastus toimus 1996. aastal Londoni Whitehall Theatre'is, lavastajaks autori isa Ray Cooney.

Esietendus 6. aprillil 2002 suures saalis.

Näita kaardil Sulge kaart