browser warning text

Sajandi lugu: "Tuleb / ei tule"

"Tuleb / ei tule" on Vene Teatri, loomingulise ühenduse Audiokinetica ja kooliõpilaste lavastus teatrisarjas "Sajandi lugu", mille toimumisaeg on tulevik.

Lavastaja ja stsenograaf - Artjom Garejev
Helilooja, projekti produtsent - Aleksandr Žedeljov
Visuaal - Aljona Movko
Kostüümikunstnik - Rosita Raud
Valguskunstnik - Anton Andrejuk
Koreograaf - Olga Privis
Dramaturgid - Karin Lamson, Mari-Liis Lill, Jelena Tšitšerina, Laura Kalle
Modulshtein (bänd laval)
Aleksandr Žedeljov aka FAERSHTEIN - kitarr, süntesaator, Ableton
Marten Altrov - klarnet, bassklarnet
Aleksei Semennihhin aka DJ Bandit - Fx, Samples, Scratches
Video - Nikolai Alhazov

IT-arhitekt - Aleksandr Tavgen
Lauluõpetaja - Anna Dõtõna
Lavastaja abi - Svetlana Šušina

Lavastuses teevad kaasa: Natalja Dõmtšenko, Aleksandr Žilenko, Daniil Zandberg, Dmitri Kordas, Jekaterina Kordas, Aleksandr Kutšmezov, Viktor Marvin, Natalja Murina, Jelena Tarasenko, Eduard Tee, Sergei Furmanjuk, Leonid Ševtsov, Jelena Jakovleva ning Vene Teatri stuudio õpilased

Vene Teatri lavastus on viimane "Sajandi lugude"* sarjast ja räägib kümnendist, mida ei ole veel olnud – Eesti tulevikust. Lavastus valmib koostöös Eesti lasteaedade ja koolidega ning kollektiiviga Audiokinetica, mis on oma loomingus keskendunud sõna, visuaali ja muusika ühendamisele seninägematul moel.

Tulevikustsenaarium, mis Vene Teatri suures saalis vaatajate ette tuuakse, on eelkõige tänaste noorte nägemuse sellest, mis meid eest ootab. Samas saab teatrikülastaja ka ise sõna sekka öelda ning mõjutada laval arenevat tulevikustsenaariumi. Iga etenduse teeb eriliseks ja kordumatuks interaktiivne suhtlemine saaliga, mis annab vaatajale võimaluse mõjutada etenduse käiku ning valida etteantud tulevikustsenaariumite seast enim meelepärane.

Originaalmuusika loob Vene Teatri muusikajuht Aleksandr Žedeljov, kes on ka ise koos kollektiiviga Modulshtein laval, lavastab Eesti parima lavastaja preemiaga pärjatud Artjom Gareejev, dramaturgid on Laura Kalle, Karin Lamson, Mari-Liis Lill ja Jelena Tšitšerina.

Dramaturgid rääkisid lavastuse ettevalmistuse käigus sadade Eesti laste ja noortega ning küsisid neilt, milline saab olema meie riigi tulevik.

Lapsed arvasid,
et Eesti tulevane president võib olla Donald Trumpi lapselaps;
et tulevikus on autod, mille saab kokku pakkida ja tuppa kaasa võtta;
et iga hammas on tulevikus ise värvi;
et sellised lauljad nagu Anne Veski ja Ivo Linna on 100 aasta pärast välja surnud.

Sõltumata kodusest keelest oldi ühel nõul, et kui inimesed koliks kosmosesse, siis tõenäoliselt reostaks me oma uue koduplaneedi sama kiiresti ära kui selle, mis meile praegu antud.
Mõni arvas, et varsti tuleb tuumasõda.
Või et talviti on Eesti kupli all.
Mõned tahtsid kahte riigikeelt.
Keegi pakkus, et viimane eestlane on rahvariietes vana naine, kes elab Õismäel või Austraalias ja küpsetab ise leiba.
Teised arvasid, et Eesti riik elab igavesti.
Või et igal inimesel saab olema saatjaks robotsõber.
Paljud mainisid, et kõige hullem tulevikustsenaarium saab olema see, kui tehisintellekt suudab ise luua tehisintellekti. Seejärel võisime uudistest lugeda, et see on juba juhtunud ...

Esietendus 23. augustil Vene teatri suures saalis.

* "Sajandi lugu" on Eesti teatrite ühine sünnipäevakingitus Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks, mille raames sünnib iga kuu üks uuslavastus, mis käsitleb ühte kümnendit Eesti ajaloost.

Näita kaardil Sulge kaart