browser warning text

"See on ralli!" Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis

Alates 13. juulist on avatud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi käed-külge elamusnäitus "See on ralli!", kus saab tutvuda WRC ja Eesti ralli looga ning maailmas kõrgelt hinnatud rallifotograaf Jaanus Ree visuaalide ja isikliku fotoväljapanekuga.

Seoses Rally Estonia algusega avab spordimuuseum interaktiivse rallinäituse, kus igaühel on võimalik end sõitjana tunda, mehaanikuametit proovida ning kaardilugejate maailmaga tutvust teha. Väljapanekul on ralliga seotud esemed mootorispordi algusaegadest, aga ka praegustelt ralliässadelt, eesotsas Ott Tänaku ja Martin Järveojaga.

Näituse kuraator Rait Männiku sõnul annab väljapaneku esinduslik esemevalik märku rallirahva tugevast panusest näitusele. "Abi, nõu ja jõudu on tulnud nii meie ralliässadelt, meeskondadelt kui ka erinevatelt organisatsioonidelt. Nii on näituse valmimisse oma panuse andnud Mootorispordi Muuseum, Martin Järveoja ja Kuldar Sikk," räägib Männik.

Näitusel saab muuhulgas näha Martin Järveoja 2017. aasta WRC III koha auhinda, rallikombinesioone kõigilt meie WRC pilootidelt ja erinevaid ralliauto detaile. Muuseumi hoovi on Mootorispordi Muuseumist toodud 1972. aasta Moskvitši ralliauto.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart