browser warning text

Stukkdekoori koolitus

Koolitajad on Heli Allikas Tallinna Ehituskoolist ja Jaak Sarap OÜ-st Mandragora ning eesmärk on anda osalejatele esmased praktilised teadmised ja oskused stukkdekoori valmistamiseks, taastamiseks, viimistlemiseks ning hooldamiseks.

Praktilise koolituse käigus antakse ülevaade stukkdekoori funktsioonidest ajaloolistes hoonetes, õpetatakse kipsi valamist vormidesse, kipsdetaili viimistlemist, savist modelleerimist, vinamoldist vormi valmistamist, rosettide ja karniiside tegemist, aga ka originaalse stukkdekoori puhastamist, selle järgi silikoonvormi tegemist, uute koopiate valmistamist jne. Koolituse tulemusel mõistavad osalejad stukkdekoori valmistamise protsessi koos peamiste tehniliste üksikaasjadega ning oskavad hinnata stukitööde kvaliteeti ja on valmis ise taastama ja tegema lihtsamaid stukitöid. Koolitus on mõeldud kõikidele ajalooliste hoonetega kokku puutuvatele inimestele, kes soovivad ise stukkdekoori valmistama õppida, või kellel on vaja hinnata stukitööde kvaliteeti. Oluline on ka, et osalejad saaksid vastused kõikidele oma stukitöödega seonduvatele küsimustele!

Esimene sessioon toimus maikuus ja osalejate tagasiside põhjal õnnestus see hästi. Koolitused toimuvad väikestes gruppides veel kahel korral kolmepäevaste tsüklitena: 9.–11. juunil ja 15.–17. septembril ning sisaldavad avatud teabepäeva ja kahte praktilist koolituspäeva Raikküla mõisas.

Koolitus on mõeldud ühekordseks osalemiseks ja huvilised saavad valida kolme erineva aja vahel, st tegemist pole jätkukoolitusega.

Juuni sessioon algab reedel kell 17.00–18.30 avatud infopäevaga, kus kuulatakse loengut stukkdekoorist, selle ajaloost, valmistamise tehnoloogiatest jms. Pärast seda tehakse soovijatele ekskursioon Raikküla mõisas ja tutvutakse lähemalt härrastemaja stukkdekooridega.

Laupäval toimub praktiline koolitus 11.00–18.00 ja pühapäeval 10.00–16.00.

Koolitusgrupi suurus on kuni 15 inimest ja osalustasu 30 €, see sisaldab kahel päeval lõunasööki, kohvipause ning kõiki koolituse käigus kasutatavaid materjale.

Registreerimine ja lisainfo: info@raikkylamois.ee ja tel 5624 4382.

Koolituse läbiviimist toetab Kultuuriministeerium Muinsuskaitse Arendustegevuste programmist!

Koolituse kohta saab jooksvat infot Facebooki lehelt:
https://www.facebook.com/events/1835300733403852/

Raikküla mõis on ajaloos tuntud oma erakordselt suurejoonelise stukkdekoori poolest, mistõttu on stukitööde õppimine just siin parim koht!

www.raikkylamois.ee
https://www.facebook.com/RaikkulaMois/