browser warning text

Südamemuusika festival 2018

Ainulaadne muusika- ja maitseelamuste festival kogu perele!

Tippmuusikud Eestist ja välismaalt, põnevad maitsed Lõuna-Eesti kokkadelt, inspireerivad töötoad, kohalike meistrite laat "Südamest südamesse", puhas loodus ja mõnus, alkoholivaba keskkond.

Esinevad: LENNA, CURLY STRINGS, ANDRE MAAKER, ADEELE SEPP, HAJIME SAKITA (Jaapan), LAULUPESA LAPSED, EVA-LOTTA VUNDER & MADIS MEISTER.

Kohalike meistrite laadal "Südamest südamesse" pakuvad ümberkaudsed meistrid omatehtud hääd ja paremat: kauneid käsitoööesemeid, südamega valmistatud ehteid, riideid, tarbeesemeid, keraamikat, iluasju, tervisetooteid, aiasaadusi, hoidiseid ja palju muud. Laadameeleolu loob väikese lava programm, kus oma loomingut jagavad ägedad noored muusikud, sh "Südamelaul 2018" konkursi võitja Kairi Sosi.

Lapsi ootab joonistustelk, meisterdamise töötuba, pillituba ja mänguväljak. Toitlustajad pakuvad taimetoidusõbralikku menüüd ning austusest esinejate, looduse ja üksteise vastu on üritus alkoholivaba.

Ansambel Lenna on eestikeelset indie-poppi viljelev muusikaline kooslus, mille tõi kokku ja asutas selle solist Lenna Kuurmaa. 2010. a. maikuus andsid nad välja oma debüütalbumi "Lenna" ning 2013. a. lõpus albumi "Teine". Nendelt albumitelt on pärit lood "Rapunzel", "Mina jään", "Maailm ei keerle", "Supernoova" jt, mis on krooninud edetabelite tippe ning jäänud vaieldamatuteks publikulemmikuteks läbi aastate. Ka singlid "Suvehommik Setumaal", "Õnnega koos" ning "Varjud" (koos Trafficuga) on saanud kuulajate sooja vastuvõtu osaliseks. Nüüd ongi Lenna asunud kirjutama ja salvestama ka uut albumit, et värske muusikaga veel 2018. aastal oma fänne üllatada. Esimest korda on Lenna koos bändikaaslastega esinemas Südamemuusika festivalil, et oma muusikat kuulajatega jagada.

Curly Strings. Üks armastatumaid ansambleid Eestis, mis ammutab inspiratsiooni muuhulgas tantsulisest ameerika bluegrass'ist ning isiklikust pärimusest praeguses Eesti kultuuriruumis. Nende muusika peamised alustalad on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävad ilusad meloodiad ja siiras esitus. Ansambli tõus sabatähena Eesti muusikataevasse 2013. aastal oli omamoodi fenomen ning tänaseks laulavad nende laule igas vanuses inimesed lõkke ääres, kooriproovides, pulmades, "Eesti otsib superstaari" katsetel, Eesti Kaitseväe orkestris ja pensionäriklubides.

Adeele Sepp. Telesaadetes "Su nägu kõlab tuttavalt" ja "Kättemaksukontor" tuntust kogunud näitleja, lavastaja ja laulukirjutaja astub esimest korda publiku ette oma uue bändiga, kellega esitatakse Adeele omaloomingut.

Laulupesa lapsed & bänd. Airi Liiva juhendamisel Eesti ühe säravaima laulustuudio lapsed laulavad asjadest ja olukordadest, mis sära silma toovad ning kuulajaid suure rõõmulustiga nakatavad!

Andre Maakeri kava "Minu laulu pidu". Kõlavad armastatud laulupidude laulud läbi aegade akustilisel soolokitarril. Kammerlikes kitarriseadetes põimuvad põhjamaine meloodilisus ning Maakeri mõnus soe ja mänguline temperament, kohtuvad uus ja vana, selge kompositsioon ja vaba improvisatsioon, suursugune marssimine ja vaikne hõljumine.

Hajime Sakita (muusikaline saag, Jaapan). Maailmas üks hinnatumaid muusikalise sae mängijaid, kelle kätes meile tööriistakastist tuttav käsisaag laulab kerguse ja virtuoossusega müstilisi ning kauneid meloodiaid. Hajime on loonud muusikat ka mitmele filmile, reklaamidele ja orkestritele ning on Jaapani muusikalise sae festivali eestvedaja.

Eva-Lotta Vunder & Madis Meister (plaadi "The Heart Way" esitlus). Jazz- ja maailmamuusika taustaga muusikud, kes on ühtlasi ka Südamemuusika festivali peakorraldajad, toovad esimest korda avalikkuse ette oma värske, maailmahelidega põimitud loomingu ning esitlevad ka esimest ühist helikandjat "The Heart Way" ehk "Südame tee".
Kitarrist Madis Meister ning laulja ja klaverimängija Eva-Lotta Vunder on mõlemad varasemalt teinud koostööd mitme Eesti tippmuusikuga ning osalenud kahepeale kokku üle 10 CD-plaadi salvestamisel.

Ajakava:

14. juuli 2018

14:00 Avatakse festivaliala.
16:00 Laulupesa lapsed & bänd (Airi Liiva juhendamisel)
17:30 Andre Maaker "Minu laulu pidu"
19:15 Hajime Sakita (muusikaline saag, Jaapan)
21:00 Lenna

15. juuli 2018

11:00–15:00 Kohalike meistrite laat "Südamest südamesse", töötoad täiskasvanutele ja lastele
15:00 Eva-Lotta Vunder & Madis Meister (plaadi "The Heart Way" esitlus)
16:45 Adeele Sepp
18:30 Curly Strings

Vaata veel: