browser warning text

Sügisjazz 2017

11. septembrist 3. novembrini 2017 toimuv "Sügisjazz" toob Eestisse maailma parima hang-trummi mängija Manu Delago ja Terry Bozzio maailma suurima häälestatud trummikomplekti.

"Sügisjazzi" avakontserdil 11. septembril Kumu auditooriumis esitleb multiinstrumentalist Manu Delago oma uut albumit "Metromonk", kus teeb kaasa ka andekas lauljanna Isa Kurz. Hang-trummar Delago mängib Anoushka Shankari, Björki ja The Cinematic Orchestra koosseisudes ning on lisaks tuntud nii helilooja kui ka arranžeerijana.

"Sügisjazz" jätkub jazziklubis Philly Joe’s kahe erilise kitarrikontserdiga. 5. oktoobril musitseerivad kaks sarnase mõttemaailmaga kitarristi Andre Maaker Eestist ja Ian Ethan Case Ameerikast kahel kahe kaelaga kitarril ehk kokku 32 keelel ja instrumente on nende pagasis veel teisigi. 12. oktoobril esineb prantsuse kitarrilegend ja helilooja Marc Ducret, kes on hästi tuntud eesti muusikasõpradele oma varasematest külaskäikudest.

Hõimupäevade eelõhtul 15. oktoobril esitleb Kumu auditooriumis ansambel Elletuse oma uut heliplaati "Ilu sõitis jõge pidi". Uue koosseisus laulab kõrvuti Liisi Koiksoniga ka Liina Saar. Uute eriliste häälte hulka Eesti vokaaldžässis kuulub kahtlemata Elina Hokkanen, kes esitleb sügisel oma uut soolokava.

Noore džässitalendi 2017 tiitli võitnud bassist Janno Trump toob 28. oktoobril kuulajate ette oma uue albumi kava. Tema 10-liikmeline energiast pakatav gruuviorkester Trump Conception on oodatud esineja ka mitmes välisriigis.

"Sügisjazzile" paneb punkti 3. novembril USA trummilegend Terry Bozzio, kelle mastaapne trummikomplekt võimaldab meistril mängida ka meloodilist ja harmoonilist muusikat. Bozzio on kaasa löönud 25 Frank Zappa albumil ja teinud nii stuudios kui kontsertidel koostööd väga paljude džöss- ja rokkmuusika tippudega.

Vaata "Sügisjazzi" programmi siit:
http://www.jazzkaar.ee/programm/?jazz=sugisjazz-2017

Vaata veel: