browser warning text

Ugala 98. hooaja avapidu: Silent Disco ehk vaikus enne tormi

Ugala teatril on hea meel välja kuulutada Viljandi linna esimene silent disco formaadis peoõhtu.

Laupäeval, 16. septembril esietendub Ugala teatris ühe päeva jooksul kaks lavastust: Sasha Pepeljajevi tantsulis-visuaalne lavastus "Primavera Paunveres" ning noorte läti teatraalide kontorimuusikal "Nagu Soomes, aga veel parem". Hooaja avapidu "Silent Disco ehk vaikus enne tormi" on inspiratsiooni saanud mõlemast uuslavastusest.

Ugala teatri ja TÜ VKA koostöölavastust võib nimetada kaasaegseks Lutsu "Kevade" riituseks kuskil tantsuruumis, diskoteegis. Kontorimuusikalis aga kohtame Tarvo Vridolini kehastatavat tegelaskuju nimega Silentshit69, kes kuulab nii halba muusikat, mida kõik normaalsed inimesed häbenevad avalikult kuulata, kuid mille taktis salaja hea meelega tantsu lööks.

Aga mis on silent disco? Silent disco on pealtvaatajate jaoks kui vaikuses mööduv tantsumöll. Pidulistel on peas juhtmevabad kõrvaklapid, kuhu DJ miksib parimat tantsubiiti. Need, kes kõrvaklappe ei kasuta, muusikat ei kuule ning saavad segamatult kaaslastega vestelda. Ruumi täidab vaid jalgade sahin ja kaasalauljate hõiked.

Peolisi tantsitavad sel õhtul esietenduvate lavastuste dirigendid: Venemaalt pärit lavastaja Sasha Pepeljajev ja Lätist saabunud Valters Silis. Samuti asuvad plaadimängijate taha Ugala teatri näitlejad ja töötajad, et oma isiklikest fonoteekidest pärit hea ja "halva" muusikaga publikut tantsule paluda.

NB! Ugala 98. hooaja alguspeole tuleb sümboolselt müügile ainult 98 piletit!

Pidu toimub Ugala Teatrikohvikus.

Peolistel palume kaasa võtta isikut tõendav dokument, mille alusel saab ukselt kõrvaklapid lunastada.