browser warning text

Valge Daami lavastus "Südamega läbi müüri"

Valge Daami vabaõhulavastus.

Näidend: Jan Kaus
Lavastaja: Aleksander Ots
Kunstnik: Karel Rahu
Videokunstnikud: Anti Rannus ja Vahur Kuusk (Vaatenurk)
Muusika: Angela Aak ja Lea Dali Lion
Osades: Loore Martma, Veljo Reinik, Andres Urb, Indrek Pangsepp, Karel Rahu, Siim Birk, Andree Prees, Marika Aedviir, Katrin Arrak, Liivi Ollino jpt.

Inimesed on aastatuhandeid ehitanud seinu ja ladunud müüre, et tunda end turvaliselt. Aga kui neid seinu ja müüre ei olekski? Kui armastus oleks nii võimas, et müürid enam ei loe? 1984. aastal on noored Haapsalu kultuurimaja töötajad Agne ja Toivo keerulises olukorras – nad on armunud ning mängivad ka Valge Daami etenduses armastajapaari, aga nende isad, endine metsavend ja veendunud "punane", ei taha noorte abielust midagi kuulda.

Hiliskeskaegses Haapsalus oli eesti neiu ning toomhärra armastusel veel vähem lootust. Või on tõeline armastus igavene, peatumatu? Miski, mida ei kammitse keelusõnad ega lämmata müürid? Kas Valge Daam oli või on päriselt olemas? Ühel õhtul pärast pidu satub Toivo ihuüksi toomkirikusse. Ta on just kolleegidele ja oma kallimale vastu vaielnud, et kummitusi ja vaime pole olemas…

Valge Daami etendusi on Haapsalus mängitud igal suvel alates 1979. aastast. Selle aasta augustis näeb veel vaid kolmel õhtul neljateistkümnendat lavaversiooni, mille on kirjutanud Jan Kaus ning lavastanud Aleksander Ots. Teatrietenduse tunnusmuusika (Lea Dali Lion ja Angela Aak) võitis eelmisel suvel kuulajate südamed ning kutsub enda lummusesse selgi suvel.