browser warning text

Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad

Eduard Bornhöhe

Lavastaja ja dramatiseeringu autor: Diana Leesalu
Kunstnik: Jaagup Roomet
Kostüümikunstnikud: Triinu Pungits ja Jaagup Roomet
Valguskujundaja: Merily Loss
Helilooja ja muusikaline kujundaja: Ardo Ran Varres
Lavavõitluse juhendaja: Indrek Sammul (Eesti Draamateater)
Koreograaf: Madli Teller

Osades: Priit Pius, Sandra Uusberg, Allan Noormets, Andero Ermel, Tõnn Lamp, Indrek Ojari, Kaspar Velberg, Kristjan Üksküla, Alo Kõrve, Epp Eespäev, Margus Tabor, Andres Raag, Mart Toome, Aksel Ojari (külalisena), Oliver-Marcus Reimann (külalisena) ning EMTA lavakunstikooli ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid.

Esietendus: 16. juuni 2018
Mängukoht: Lavaauk

On aasta 1576. Suur Liivi sõda on kestnud juba kaheksateistkümmend aastat. Kõikjal on näha umbrohu ja ohakatega kaetud põlde, maani maha põletatud mõisaid ning külade ahervaremeid. Kuulus Liivi ordu on venelaste löökide all otsa lõppenud ning end Rootsi kuninga teenistusse andnud. Rootslaste käes on aga vaid Tallinn koos lähema ümbrusega. Vene väed hõivavad juba järjest põhjapoolsemaid alasid. Teel Tallinna poole langevad ka Haapsalu ja Koluvere mõis. Tallinna raad ja kohalikud Rootsi võimud kindlustavad linna ja varuvad laskemoona. Ivo Schenkenberg moodustab Tallinnasse põgenenud talupoegadest linna kaitseks väesalga.

Ja kogu selle sõjamöllu keskel kohtuvad täiesti juhuslikult kaks noort hinge – rikkale junkrule naiseks lubatud aadlipreili Agnes von Mönnikhusen ning salapärane rännumees Gabriel. Algab suurejooneline seikluslugu, mis paneb proovile nende õrna ja vastselt tärganud armastuse.