browser warning text


Kultuurikeskused

Näita kaardil Sulge kaart
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Abja vald, Abja-Paluoja linn, Pärnu maantee 28 abjakultuurimaja@gmail.com
Ahja Kultuurimaja, Põlvamaa, Ahja

toimumiskoht

Nõukogude valitsuse algpäevadel juhtis Ahja kultuurielu Ahja Rahvamaja, mis hiljem nimetati ümber Kultuurimajaks. Kultuurimaja juures tegutses näitering, puhkpillide orkester, laulukoor, kabe ja male ringid, korraldati tantsukursusi, kontserte jm.

Tänase päeva seisuga laulukoor ja näitering paraku enam ei tööta. Endistest ringi liikmetest on saanud perekonnainimesed, kes on seotud oma koduse töö ja laste kasvatamisega, osa kooriliikmeid on Ahjalt lahkunud. Kogu aeg kuni tänaseni on aga aktiivselt tegevad olnud Ahja puhkpillide orkester koos Võnnu puhkpillide orkestriga.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Ahja vald, Ahja alevik, Illimari tänav 6 Telefon (+372) 799 3980 anne.reinhold.001@mail.ee
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Kohtla-Järve linn, Ahtme linnaosa, Mardi tänav 6
Eesti Vabariik, Valga maakond, Tõrva vald, Ala küla
Alavere Rahvamaja, Harjumaa, Anija

toimumiskoht

Rahvamaja põhiülesanneteks on rahva- ja rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, professionaalse kultuuri vahendamine, kohaliku kultuurielu edendamine, taidlus- ja huvialaringide töö korraldamine.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Anija vald, Alavere küla, Kose maantee 1 Telefon (+372) 604 9599, 5193 7931 inge0407@hot.ee
Anija Valla Kultuurikeskus, Harjumaa, Kehra

toimumiskoht

Aastatel 1620-1637 rajas Heinrich Bade Kehrasse mõisa ja 1820 aastal ehitati Kehra mõisa häärber, mis on säilinud siiani. 19. sajandi lõpul on ehitatud enamik mõisa kõrvalhooneid. Märkimisväärsed on 1876. aastal ehitatud ait ja viljakuivati-elevaator, mõlemad telliselisandiga raudkivist hooned. Tol ajal oli kolme korrusega viljakuivati, mille viiekordne torn aga ulatas 19 m kõrgusele, üks Eesti moodsaim hoone.

Kuivati kohandati 1937. aastal seltsimajaks ja 1938. aasta sügisel korraldati esimene rahvapidu hoone teisel korrusel, tselluloositehase valmistamise auks. 1940. aastal hakkas seltsimaja ametlikult kandma Kehra Rahvamaja nime, omades lava ja 200 istekohaga vaatesaali.

Reedel 13. detsembril 1957. aastal hävitas tulekahju Kehra alevis asunud ainukese kultuurikolde täielikult, hoone põles müürideni maha. ENSV Ministrite Nõukogu 1958. aasta 6. jaanuari otsusega kohustati Kehra Tselluloosi-ja Paberikombinaati lähima aja jooksul taastama põlenud klubihoone ühiseks kasutamiseks Kehra sovhoosiga. Kuid kombinaat keeldus. Põlenud hoone taastas Kehra sovhoos, säilitades kahe korruse kapitaalseinad, kuid likvideerides algsed arhidektuurilised elemendid (välisviimistluse ja kõrge torni). Ehitus lõppes 1959. aasta lõpul ja hoone taasavati Kehra sovhoosi a\ü klubi nime all. Sellest aastast alates on hoonet kasutatud rahvamajana, vahetades vaid nimesid. 1959- 1990 Kehra sovhoosi a\ü klubi, 1991- 1996 Anija Rahvamaja, 1996- 2004 Anija Valla Kultuurikeskus ja 2004- 2010 Anija Valla Kultuuri-ja Spordikeskus. Alates 17. 06. 2010 taas Anija Valla Kultuurikeskus.

Kehra sovhoosi tööliskomitee ametiühing pani taasavatud hoone juhatajaks Leida Vali, 1974- 1995 aastani oli juhatajaks Virve Trubok ja 1995- 2003 aastani oli juhatajaks Riin Kivinurm ning aastast 2003 on juhataja Margit Aasmaa. Alates 2012. aastast on Anija Valla Kultuurikeskuse juhataja Ruth Lille.

Anija Valla Kultuurikeskus on Anija Vallavalitsuse hallatav asutus, mille tegevuse eesmärgiks on Anija valla elanikkonna kultuuriline teenindamine.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Anija vald, Kehra linn, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav 2 kristiina.oja@gmail.com http://www.anijavallakultuur.ee/
Eesti Vabariik, Saare maakond, Saaremaa vald, Anseküla
Antsla kultuuri- ja spordikeskus, Võrumaa, Antsla

toimumiskoht

Kuni 1990ndate aastate lõpuni eksisteeris Antslas kaks omalaadset keskust - Antsla Linna Kultuurimaja ning Linda Rahvamaja eraldi üksused. Antsla Linna Kultuurimaja allus Antsla Linnavalitsusele, Linda Rahvamaja oli Antsla Vallavalitsuse allasutus.

Eelpool nimetatud aastatel, kui linn ja vald ühinesid, oli otsustamisel edasise töö planeerimine kultuuriasutustes, kuna Antsla valla kultuuriasutuste töö ümberkorraldamine oli vajalik. 1999. aasta märtsis loodigi uus asutus - Antsla Kultuuri- ja Spordikeskus. Uue asutuse alla koondusid Antsla Huvikool, Antsla Linna Kultuurimaja ja Linda Rahvamaja. Sellest hetkest töötavad meie majas spordi- ja huvialaringid lastele, noortele ning täiskasvanutele. Toimuvad maakondlikud ja vallasisesed üritused.

Eesti Vabariik, Võru maakond, Antsla vald, Antsla linn, Kooli tee 19 Telefon (+372) 78 55 269; (+372) 53 011 190 antsla.ksk@mail.ee http://www.antslaksk.ee/avalehekulg-2/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Kastani tänav 42 http://www.aparaaditehas.ee/
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Are vald, Are alevik, Pärivere tee
Eesti Vabariik, Harju maakond, Raasiku vald, Aruküla alevik, Tallinna maantee 24
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Aruvälja küla
Athena Keskus, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

Athena on legend. Tartu kalliskivi.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Küütri tänav 1 Telefon +372 520 7635 info@athenakeskus.ee http://www.athenakeskus.ee/
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Audru vald, Audru alevik, Sauna tänav 1
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Avinurme vald, Avinurme alevik, Võidu tänav 11 Telefon (+372) 339 7431 avinurme@avinurme.ee
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Vana-Viru tänav 3
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Vana-Viru tänav 3
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Jüri Vilmsi tänav 55 Telefon (+372) 600 9291 keskus@rahvakultuur.ee http://www.rahvakultuur.ee/
Eidapere Kultuurikeskus, Raplamaa, Eidapere

toimumiskoht

Kultuurikeskuse saalis saab mängida korvpalli, sulgpalli, lauatennist, koroonat. Lisaks sellele tegutsevad ka eakate päevakeskus, eakate tervisetuba, jooga, aiandus-kodundusring, kapell, naisrahvatantsurühm, näitering, lauluansambel (sega), laste laulu-, mängu- ja tantsuring, kangastelgedel kudumisring, kunstituba (siidimaal, tikkimine, pärlitöö- ja ehete valmistamine, voolimine, viltimine, niplispits).

Eesti Vabariik, Rapla maakond, Kehtna vald, Eidapere alevik, Tallinna maantee 23b Telefon 486 1224; 5344 7332 eidapere.kultuurikeskus@kehtna.ee
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Elva linn, Kesk tänav 30 Telefon (+372) 745 7201 sinilind@elva.ee http://sinilind.elva.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Elva linn, Kesk tänav 30
F-hoone, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

F-hoone asub vanas tööstushoones, kogu sisustus koosneb taaskasutatavatest esemestest. Hea söök, pikk jook, ilus ruum ja kenad inimesed!

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Põhja-Tallinna linnaosa, Telliskivi tänav 60a Telefon +372 5322 6855 reserve@fhoone.ee http://www.fhoone.ee/
Haapsalu Kultuurikeskus, Läänemaa, Haapsalu

toimumiskoht

Haapsalu rahvamaja saamise lugu on pisut rohkem kui 100 aastat pikk. Alates 1895. aastast, mil asutati karskusselts Kungla, oli rahvamaja ehitus pool sajandit päevakorras, ometi ei jõutud majandusraskuste tõttu veel 30ndate aastate lõpulgi projektist kaugemale.

Tänane Haapsalu Kultuurikeskus on linna asutus, mille põhiülesanded on sätestatud tema põhimääruses. Kokkuvõtvalt: kohaliku kultuurielu korraldamine igapäevasest huvitegevusest suurte üle-eestiliste festivalideni.

Kultuurikeskuse tegevus ulatub ka maja seinte vahelt kaugemale, suurem osa linna ning kogu Läänemaa suurematest vabaõhuüritustest, sealhulgas Valge Daami aeg, on kultuurikeskuse korraldada.

Kultuurikeskuses asub Linnagalerii ning iseseisvate asutustena töötavad Lääne Maakonna Keskraamatukogu ja Haapsalu Lastekeskus.

Eesti Vabariik, Lääne maakond, Haapsalu linn, Posti tänav 3 Telefon (+372) 472 4470 http://www.kultuurimaja.ee/
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Kohila vald, Hageri alevik Telefon (+372) 483 6111
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Märjamaa vald, Moka küla haimre.rahvamaja@marjamaa.ee
Haljala Rahvamaja, Lääne-Virumaa, Haljala

toimumiskoht

Korralda oma sünnipäev, pulmapidu, suguvõsa kokkutulek või mõni muu seltskondlik üritus Haljala Rahvamajas!
Haljala Rahvamaja asub Lääne Virumaal, Haljala alevikus, looduskaunis kohas, Maheda Tiigi ääres, 60 minuti autosõidu kaugusel Tallinnast (u 86 km)
Pakume ürituste korraldamiseks järgmisi ruume:
* väikesaal - sobib väga hästi pulmade, juubelite läbiviimiseks, mahutavus laudade taha on kuni 140 inimest
* ülemine fuajee ja baar – sobib väiksemate sünnipäevade, koosviibimiste korraldamiseks, mahutavus laudade taha on kuni 50 inimest.
* minibaar – mahutab kuni 12 inimest, sobib väikeste nõupidamiste, koosviibimiste korraldamiseks. Ruumis olemas baarinurk, tv, dvd, vhs, internet.
* võimalus kasutada kööginurgakest - kohvi ja tee tegemise võimalus, pliit, külmkapp.
* Toitlustamisvõimalus Võimalus tellida toitlustamine rahvamaja ruumides.
Terves majas ja ka maja lähiümbruses on traadita interneti leviala!
Võimalus rentida helitehnikat, peotelki (4x6 m.)
Õhtujuhi , pulmavana ja tantsuansambli teenus.
Haljala Rahvamajas tegutsevaid kollektiive on võimalik kutsuda sisustama teie sündmusi.

Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Haljala vald, Haljala alevik, Tallinna maantee 13 rahvamaja@haljala.ee http://www.haljalarahvamaja.ee/
Eesti Vabariik, Valga maakond, Taheva vald, Hargla küla Telefon (+372) 769 8718 kylli.mannas@mail.ee
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Pärsti vald, Heimtali küla
Eesti Vabariik, Saare maakond, Muhu vald, Hellamaa küla Telefon (+372) 450 0006 hellamaakylakeskus@hot.ee http://www.muhu.ee/Hellamaa-kultuurikeskus
Himmaste külakeskus, Põlvamaa, Põlva

toimumiskoht

Põlva valla raamatukogude juurde on välja kujunenud nn külakeskused - kohaliku elanikkonna kokkukäimiseks ja ühistegevuste läbiviimiseks. Himmastu külakeskus on üks neist.

Külakeskus on avalikus kasutuses ning asub raamatukoguga ühes hoones.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Põlva vald, Himmaste küla Telefon 792 2336 himmaste@polvavald.ee
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Valli tänav 4 info@hispaaniamaja.ee http://hispaaniamaja.ee/
Eesti Vabariik, Valga maakond, Hummuli vald, Hummuli alevik Telefon (+372) 767 9765 kultuur@hummulivv.ee
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Iisaku vald, Iisaku alevik, Tartu maantee 22 Telefon (+372) 339 3593 merle.pikhoff@mail.ee
Imavere Rahvamaja, Järvamaa, Imavere

toimumiskoht

Imavere Rahvamaja on heade mõtete ja kaunite annete kasvulava Lõuna-Järvamaal!

Rahvamaja on kultuuriasutus, mille ülesanne on rahvakultuuri säilitamine ja arendamine; kohaliku elanikkonna kultuuri-, huvitegevus-, enesetäiendus-, teabe- ja meelelahutusvajaduste rahuldamine; kontsertide, etenduste, näituste ja muude kultuurisündmuste korraldamine; tingimuste loomine harrastuskollektiivide, huviringide, kultuuriseltside ja -seltsingute tegevuseks.

Siin tegutsevad rahvakultuurikollektiivid: näiteringid noortele ja täiskasvanutele, naisrahvatantsurühm Pillerpäkad, Imavere Tantsumemmed. Lisaks Laste Muusikastuudio, kariibi ja dominikaani tantsutreening, breiktants, mälumänguklubi ja ehtering.

Imavere Rahvamaja asub ühes hoonekompleksis koos kooli, raamatukogu, noortekeskuse, Imavere Soojuse ja Eesti Postiga. Kõrval asub ka väga heade sportimistingimustega spordihoone, jõusaal ja saun.

Imavere Rahvamaja on sobiv paik seminaride, laagrite ja pidustuste läbiviimiseks.

Eesti Vabariik, Järva maakond, Imavere vald, Imavere küla, Kiigevere tee 5 Telefon (+372) 517 3278 onnela.lees@imaverevv.ee http://imavererahvamaja.blogspot.com.ee/
Imavere Rahvamaja, Järvamaa, Imavere

toimumiskoht

HEADE MÕTETE JA KAUNITE ANNETE KASVULAVA LÕUNA-JÄRVAMAAL. Rahvamaja on kultuuriasutus, mille ülesandeks on rahvakultuuri säilitamine ja arendamine; kohaliku elanikkonna kultuuri-, huvitegevus-, enesetäiendus-, teabe- ja meelelahutusvajaduste rahuldamine; kontsertide, etenduste, näituste ja muude kultuurisündmuste korraldamine; tingimuste loomine harrastuskollektiivide, huviringide, kultuuriseltside ja -seltsingute tegevuseks.

Imavere Rahvamajas on 140-kohaline saal (peegelseinaga), kohvikuruum, köök, koosolekuruum, ringiruumid, keldrikorrusel noortekeskuse ruumid.

Rahvamajas tegutsevad:
rahvatantsurühmad lastele, naistele, memmedele;
näiteringid noortele ja täiskasvanutele;
muusikastuudio lastele ja noortele;
breiktants noortele;
latiinotants, jooga ja ehtering naistele.

Imavere Rahvamaja sobib hästi kontsertide, seminaride ja pidulike tseremooniate korraldamiseks.

Eesti Vabariik, Järva maakond, Imavere vald, Imavere küla, Kiigevere tee 5 Telefon onnela.lees@imaverevv.ee http://imavererahvamaja.blogspot.com.ee/
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Juuru vald, Juuru alevik, Tallinna maantee 27 Telefon (+372) 484 4191 rahvamaja@juuru.ee
Eesti Vabariik, Järva maakond, Järva-Jaani vald, Järva-Jaani alev, Pikk tänav 30 Telefon (+372) 386 3286 tuve@jjaani.ee
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Järvakandi vald, Järvakandi alev, 1. Mai tänav 1 Telefon (+372) 489 4719
Jõgeva Kultuurikeskus, Jõgevamaa, Jõgeva

toimumiskoht

Kui soovite korraldada näitust, konverentsi, seminari või mõnda muud üritust siis olete õiges kohas!

Jõgeva Kultuurikeskus pakub suurt saali kontserdi-, teatrietendusteks, asutuste pidudeks jms. Keskuse kammersaalis saab aga läbi viia erinevaid loenguid või bankette. Kultuurikeskuses on mitmesuguste näituste korraldamiseks ka galerii

Jõgeva Kultuurikeskuse praegune hoone valmis 1961. aastal ning on kõik need aastad täitnud ühte funktsiooni – edendada kohalikku rahvakultuuri ning vahendada professionaalset kultuuri. Oma põhitegevuse kõrvalt on aastatega kujunenud kultuurikeskusest ka koht, kus saab kvaliteetselt läbi viia koolitusi, seminare, konverentse ja pidulikke vastuvõtte.

Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Jõgeva linn, Aia tänav 4 Telefon (+372) 772 1987, 516 5236 info@jogevakultuurikeskus.ee http://www.jogevakultuurikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Järva maakond, Türi vald, Kabala küla, Sauna tänav 2
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald, Kadrina alevik, Rakvere tee 4 Telefon (+372) 5855 1161
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Kambja vald, Kambja alevik, Kesk tänav 12
Kanepi Seltsimaja, Põlvamaa, Kanepi

toimumiskoht

Kanepi Seltsimaja on kultuuriasutus, mille põhieesmärgiks on võimaluste loomine rahvuskultuuri, rahvakultuuri ning kohalike traditsioonide säilitamiseks ja arendamiseks. Seltsimaja eesmärk on pakkuda elanikkonnale kultuurialast teenust, võimalusi huvitegevuse harrastamiseks, aktiivseks puhkuseks, vabaaja veetmiseks ja isiksuse arenguks vastavalt soovidele ja eeldustele.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Kanepi vald, Kanepi alevik, August Weizenbergi tänav 31 Telefon (+372) 797 7593 seltsimaja@kanepi.ee http://www.kanepi.ee/seltsimaja
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Kõlleste vald, Karilatsi küla Telefon 7970 310; 5210 671 muuseum@polvamaa.ee http://www.polvatalurahvamuuseum.ee/
Eesti Vabariik, Järva maakond, Järva vald, Karinu küla Telefon (+372) 386 5557
Karja lugemis-teabetuba, Saaremaa, Leisi

toimumiskoht

Karja küla lugemistuba asub Karja mõisas. Hoones on peale lugemistoa veel kuni 100-kohaline saal, laste mängudetuba ja abiruumid. Toimuvad käsitööringid nii täiskasvanuile kui lastele, harjutab näitering ning korraldatakse pidusid. Lugemistuba korraldab ja arendab oma piirkonnas kultuurilist ja seltsitegevust, teeb kättesaadavaks elanikele vajaliku info, organiseerib koolituste läbiviimist, koosolekuid jm.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Leisi vald, Karja küla Telefon +372 457 3533 karja@tt.ee
Kauksi külakeskus, Põlvamaa, Mooste

toimumiskoht

Külakeskuse tegevuse eesmärk on elanike kultuuriline teenindamine, huvi- ja seltsitegevuse korraldamine aga ka noorsoo koordineerimine ja korraldamine.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Mooste vald, Kauksi küla Telefon 799 3264; 5346 1908 marjuostrov@hot.ee
Kehra Rahvamaja, Harjumaa, Kehra

toimumiskoht

Kehra Rahvamaja viljeleb Anija vallas kultuuri.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Anija vald, Kehra linn, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav 2 kultuurikeskus@anija.ee
Keila Kultuurikeskus, Harjumaa, Keila

toimumiskoht

Kultuurikeskus on Keila olulisem kontsert-, meelelahutus- ja huvitegevuspaik.
Kultuurikeskus pakub teatrietendusi ja kontserte nii lastele kui täiskasvanutele, korraldab balle, vastuvõtte jm. Rendib ruume erinevate ürituste läbiviimiseks.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Keila linn, Keskväljak 12 Telefon (+372) 678 0415 kultuur@keila.ee http://uus.keila.ee/3189
Kihelkonna Rahvamaja, Saaremaa, Kihelkonna

toimumiskoht

Rahvamaja näeb oma põhiülesannetena on rahvakultuuri ja kohalike kultuuritraditsioonide säilitamist ja arendamist, osalemist maakonna kultuurielus ning kohalikele elanikele õppe- ja enesetäiendamise võimaluste pakkumist.
Lisaks sellele on rahvamaja professionaalse kunsti vahendaja ja kultuuriürituste, festivalide, massipiduste, kursuste, konverentside korraldaja.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Kihelkonna vald, Kihelkonna alevik Telefon (+372) 454 6721; 566 152 15 kihelkonnarahvamaja@gmail.com
Kiili Rahvamaja, Harjumaa, Kiili

toimumiskoht

Kiili Rahvamaja hoone valmis 1962. aastal tollase Rahva Võit kolhoosi klubihoonena. Taasiseseisvumisega nimetati maja ümber Kiili Rahvamajaks ning tänapäeval jagatakse ruume Kiili Kunstide Kooliga.
Kiili Rahvamaja on põhiline valla kultuurisündmuste korraldaja ning pakub täiskasvanutele ja ka noortele erinevaid vaba aja veetmise võimalusi.
Oma tegevustes oleme avatud nii uutele mõtetele, soovidele ja tegijatele, samas hoiame vanu häid traditsioone.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Kiili vald, Kiili alev, Nabala tee 12 Telefon (+372) 604 0344
Kiili rahvamaja, Harjumaa, Kiili

toimumiskoht

1962. aastal avati tollase Rahva Võidu kolhoosi keskuses uus kontor-klubihoone, mida kohalik rahvas oli ammu oodanud. Esimese juhatajana asus tööle Silvi Suursöödi. Lõpuks oli loodud koht, kus olemas nii peosaal kui ka ruumid ringide tegevuseks. Tööle asusid laulukoor, naisansambel, külakapell ja rahvatantsurühm. Hiljem hakati lavastama ka näidendeid. 60-ndate lõpus võttis maja eestvedamise üle Ida Talussaar.

1970ndatel asus klubi juhatajana tööle Antoniida Kauber. Tegevust alustas näitering. Paaril korral nädalas linastusid majas ka erinevad filmid. Nendel aastatel toimus klubis täissaalidele palju kutseliste teatrite külalisetendusi ja Eesti Filharmoonia kontserte nimekate esinejatega. Samuti kogusid populaarsust tantsuõhtud kohaliku ansambliga. Maakonna parimate hulka kuulusid klubi naisansambel Karin Rööbi ja naisrahvatantsurühm Linda Niinemetsa juhendamisel.

1980-ndatel aastatel loodi juurde kolm uut klubi - noortele suunatud "Väike Maailm", keskealistele "Kikeklubi" ning võistlustantsuklubi "Reveranss", mis kogus Maia ja Igor Ivastsenko juhendamisel tunnustust nii vabariigis kui ka välijaspool Eestit. Eriliselt said maakondlikult esile tõstetud veel Ain Agana vokaalinstrumentaalansambel "Kodu" ja Tonio Tamra juhendatud rahvapilliansambel. Tegevusi toetas ka kolhoos. Osteti juurde nii muusikainstrumente, helitehnikat kui ka esinemisriideid.

Eesti taasiseseisvumise ajal nimetati klubi ümber Kiili Rahvamajaks. Samas majas tegutsesid veel Kunstide Kool ja Kiili Raamatukogu. 90-ndate alguses oli täheldada Rahvamaja tegevuses küll väikest langust-eelkõige madalast osavõtvusest, kuid raskematest aegades saadi edukalt võitu.

Tänaseks päevaks on Kiili Rahvamaja väärikalt renoveeritud ning jagab ruume Kunstide kooliga. Jõudsasti suureneb elanike arv Kiili vallas, mis toob ka uusi väljakutseid rahvamajale. Oma tegevustes ollakse avatud nii uutele mõtetele, soovidele ja tegijatele, samas hoiame vanu häid traditsioone.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Kiili vald, Kiili alev, Nabala tee 12 Telefon kalev.vaidla@kiilivald.ee http://www.kiilirahvamaja.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Saku vald, Kiisa alevik, Kurtna tee 21
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Saarde vald, Kilingi-Nõmme linn, Pärnu mnt 73 https://www.facebook.com/KNklubi
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Lääne-Nigula vald, Kirimäe küla
Kiuma Rahvamaja, Põlvamaa, Põlva

toimumiskoht

2012. aasta augustis taasavatud Kiuma Rahvamajas on alles jäetud lava, mis oma mõõtudelt nii
suur, et mahutab ära kogu puhkpilliorkestri ja kus saab etendada näitemänge, mis nõuavad päris suurt pinda. Ka tegelaste ruumis ja suures saalis on alles jäetud vana aega meenutav mööbel ning pildidki seinal on ajast, mil majas toimus aktiivne kultuuritegevus.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Põlva vald, Kiuma küla Telefon 508 3728 antiryytly@hot.ee
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Gümnaasiumi tänav 3
Eesti Vabariik, Järva maakond, Koeru vald, Koeru alevik, Paide tee 3 Telefon (+372) 385 4364 kultuurimaja@koeruvv.ee
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Kohtla-Järve linn, Järve linnaosa, Keskallee 36 http://www.kjkk.ee/
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Kohtla-Järve linn, Järve linnaosa, Keskallee 31 http://kjloomemaja.k-jarve.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kuusalu vald, Kolga alevik
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa, Kopli tänav 93
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kose vald, Kose alevik, Hariduse tänav 2 https://www.facebook.com/kosekultuurikeskus
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald, Kuhjavere küla Telefon (+372) 5650 9311 tire@hot.ee
Kuimetsa Rahvamaja, Raplamaa, Kaiu

toimumiskoht

Kuimetsa Rahvamajas on võimalik pidada pulmi, juubeleid ja asutuste pidusid kuni sajale inimesele!

Eesti Vabariik, Rapla maakond, Kaiu vald, Kuimetsa küla Telefon (+372) 484 6634; 5347 2669 kyll54@hot.ee
Kullamaa Kultuurimaja, Läänemaa, Kullamaa

toimumiskoht

Kultuurimajas on 160kohaline avar saal, lava, fuajee-kunstigalerii, riidehoid, kõrvalruumid.

Majas töötavad naisrahvatantsurühm Kullamaa Kullakesed, KMS muusikastuudio ning Kullamaa Muusika Seltsi sõprade orkester.

Eesti Vabariik, Lääne maakond, Kullamaa vald, Kullamaa küla Telefon (+372) 472 4768 kultuurimaja@kullamaa.ee
Kultuurikatel, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Linnahalli lähedal seisab korsten. Kus korstent, seal katelt, ütleb vanasõna. Nii ongi. Kultuurikatel. Katlas miski ei seisa. Katlas podiseb ja ajab üle ääre sümpaatne loovussupp.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Põhja-Tallinna linnaosa, Põhja puiestee 27a Telefon 653 2494 info@kultuurikatel.ee
Kultuurikeskus Turath, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Islami kultuurikeskuse Turath, Tallinna mošee ja Eesti Islami Koguduse ruumid asuvad Ülemiste keskuse taga asuvas vanas tehasekvartalis, suure musta punaste detailidega Elioni hoone kõrval.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Lasnamäe linnaosa, Keevise tänav 9 Telefon 55 94 76 89 http://turath.ee/
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Rapla vald, Rapla linn, Tallinna maantee 5 info@loomebaas.ee http://www.loomebaas.ee/
Kultuuritehas Polymer, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Kuni 1994. aastani oli Polymer mänguasjade tehas. Peale sulgemist jäid tühjaks suured tootmishooned, mis mõni aasta hiljem asutajaliikmele silma hakkasid. Järk-järgult võeti suuremaid pindu üürile, mida rühm kunstnikke ruumihaaval renoveerima ning kasutusse võtma hakkas.

Polymer on suuresti säilitanud oma algupärase industriaalse väljanägemise, seintel on aastate jooksul kihtidena kogunenud graffiti. Ühine ruum on oluline, suured pinnad võimaldavad koos tegemist, sünergiat ning mastaapseid projekte. Kultuuritehas on platvormiks erinevatele loomedistsipliinidele ning kasvulavaks uutele ideedele.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kristiine linnaosa, Madara tänav 22 Telefon +372 5594 1211 tanel@kultuuritehas.ee http://kultuuritehas.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Kunda küla
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Kunda linn, Lasteaia tänav 4 Telefon (+372) 322 1556 klubi@kunda.ee http://www.kundalinnaklubi.ee/
Kuressaare Kultuurikeskus, Saaremaa, Kuressaare

toimumiskoht

Kuressaare kultuurimaja tegevusvaldkondadeks on konverentside ja ürituste korraldamine, ruumide, konverentsi- ning helitehnika rent, aga ka toitlustamine ja ajaviite võimaluste pakkumine.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Kuressaare linn, Tallinna tänav 6 Telefon (+372) 452 0701 info@kultuurivara.ee http://www.kultuurivara.ee/
Eesti Vabariik, Saare maakond, Kuressaare linn, Tallinna tänav 6 Telefon +372 452 0700 info@kultuurivara.ee http://www.kultuurivara.ee/
Kuusalu Rahvamaja, Harjumaa, Kuusalu

toimumiskoht

V. Tormise Kultuuriselts on Eesti ühe kultuuriloolise piirkonna – Kuusalu
kihelkonna – vaimset ja materiaalset kultuuripärandit hoidev, taastav ja
arendav mittetulundusühing, mille tegevus toetab kohaliku identiteedi ja
rahvuskultuuri püsimist, kollektiivse mälu tugevdamist ning aitab
väärtustada Kuusalu kihelkonda elukeskkonnana.
V. Tormise Kultuuriselts pakub võimalusi loominguks ja huvitegevuseks.
Kultuuriseltsis tegutsevad huviringid, milles osalemiseks on võimalusi
erinevas vanuses inimestel ning mida juhivad oma ala tugevad tegijad.
V. Tormise Kultuuriselts omab häid kontakte ja teeb tihedat koostööd
erinevate kultuuri- ja haridusasutustega nii Kuusalu kihelkonnas, kui ka
kaugemal ning on neile arvestatav, usaldusväärne ja sõbralik
koostööpartner.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Kuusalu vald, Kuusalu alevik, Keskväljak 10 Telefon (+372) 607 2293
Käina Huvi- ja Kultuurikeskus, Hiiumaa, Käina

toimumiskoht

Käina valla kultuuritöö juhtimine toimub läbi Käina Huvi- ja Kultuurikeskuse. Käina HK eesmärgiks on paikkondliku kultuuri edendamine, professionaalse kultuuri vahendamine, festivalide, meelelahutusürituste, kontsertide, teatrietenduste, näituste ja teiste kultuuriprojektide korraldamine.

Samuti on väga oluline koostöö maakonna huviharidus-, noorsootöö- ja kultuuriasutustega ning Käina valla esindamine vastavates valdkondades.

Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Käina vald, Käina alevik, Mäe tänav 2 Telefon (+372) 463 6132 ly.meldorf@kaina.hiiumaa.ee http://www.kainakultuur.ee/
Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Käina vald, Käina alevik, Mäe tänav 2
Kärdla Kultuurikeskus, Hiiumaa, Kärdla

toimumiskoht

Kärdla Kultuurikeskus asub Hiiumaal, Kärdla kesklinnas. Paartuhat ruutmeetrit mahutab teatri- ja kontserdisaali, kinosaali, näituseruumi, Kärdla Keskraamatukogu, ruumid ringide ja personali tarbeks.

Kärdla Kultuurikeskus on organisatsioon, kus püütakse entusiastlikult edendada rahvuskultuuri kui omariikluse alust, kuid vahendatakse ja korraldatakse ka massiüritusi ja popkultuuriüritusi. Kultuurikeskus püüab vastavalt oma võimalustele pakkuda huvialast tegevust nii noortele kui vanadele.

Meil on soovi, tahet ja ideid, arendamaks koostööd teiste kultuuriasutustega, et vahetada isetegevuskollektiive, korraldada üritusi, vahendada kultuuriprojekte, teatreid, kontserte ja näitusi.

Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Kärdla linn, Rookopli tänav 18 Telefon +372 5300 3234 kultuur@hiiuvald.ee http://kultuur.hiiuvald.ee/
Eesti Vabariik, Saare maakond, Kärla vald, Kärla alevik Telefon (+372) 454 2066
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Vihula vald, Käsmu küla
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Hanila vald, Kõmsi küla
Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Hiiu vald, Kõpu küla rahvamaja@kopu.hiiumaa.ee
Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Hiiu vald, Kõrgessaare alevik, Tööstuse tee 25 Telefon +372 505 5732 artur@hiiuvald.ee http://kultuur.hiiuvald.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald, Laekvere alevik, Kesk tänav 12
Lahmuse mõis, Viljandimaa, Viljandimaa

toimumiskoht

Ajaloolise jaotuse järgi kuulus Lahmuse mõis Viljandimaale Suure-Jaani kihelkonda. Täna kasutab Lahmuse mõisa härrastemaja ruume eriinternaatkool. Keldrikorrusel asub söökla ja paar klassiruumi, esimesel korrusel saal ja klassiruumid, teisel korrusel internaadi magamistoad.
Rakendust on leidnud ka endised abihooned. Endises tallis-tõllakuuris on avar võimla täismõõtmetega korvpalliplatsiga, jõusaal, pesemis- ja riietusruumid. Kunagisest viljaaidast on saanud poiste töökoda ja 36 kohaga õpilaskodu.

Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald, Lahmuse küla Telefon 43 71 293 lahmuse@lahmuse.edu.ee http://www.lahmuse.edu.ee/index.php
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kernu vald, Kaasiku küla
Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Jõgeva vald, Laiuse alevik
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Lasnamäe linnaosa, Kahu tänav 4
Lasva Rahvamaja, Võrumaa, Lasva

toimumiskoht

Lasva rahvamaja valmis 1975. aasta maikuus. Rahvamaja lava, saal ja fuajee on saanud uue ilme aastatel 2006-2007. Rahvamaja näeb oma missioonina rahvakultuuri säilitamist ja arendamist ning kohalike ja ümberkaudsete elanike kultuurilist –meelelahutuslikku teenindamist.

Eesti Vabariik, Võru maakond, Lasva vald, Lasva küla Telefon (+372) 789 8291 sirje@lasva.ee
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kuusalu vald, Leesi küla Telefon (+372) 5656 5543
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Tapa vald, Lehtse alevik, Rägavere tee 19 Telefon (+372) 383 3350 http://www.lehtsekultuurimaja.ee/
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Kehtna vald, Lelle alevik, Viljandi maantee 46 Telefon (+372) 487 6735 lelle.rahvamaja@kehtna.ee
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Lihula vald, Lihula linn, Tallinna maantee 1a Telefon +372 477 8281 kultuurimaja@lihula.ee
Lilleoru Keskus, Harjumaa, Rae

toimumiskoht

Lilleoru lugu sai alguse 1992. aastal Ingvar Villido radža ja buddhi jooga kursustest. Ühised kogemused olid muutvad, avavad ja ühendavad.

Tänaseks on sadade vabatahtlike toel loodud inimeste terviklikku arengut toetav õppe- ja elukeskkond. Lilleoru keskus ja Elulille park on külastamiseks avatud igal ajal ning põhjuseid siia tulla leiab mitmeid – oled oodatud osalema erinevatel kursustel, külastama Lilleoru südames asuvat iidsel loomismustril põhinevat Elulille parki või tutvuma ravimtaimede ja taimekasvatusega meie mahepõllunduse ja permakultuuri põhimõtteid järgivas aias.

Lilleorus tegeletakse ennekõike enesemuutmise kunstiga ja lähtutakse iidsest tarkusest „Muuda end – ja maailm sinu ümber muutub“. Siin on ühendatud teadmised inimesest, mille tuum on üks: inimese teadlik areng ja elu kooskõlas ümbritseva maailmaga.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Rae vald, Aruvalla küla Telefon 56 501 340 http://www.lilleoru.ee/
Eesti Vabariik, Võru maakond, Antsla vald, Kobela alevik, Kesk tänav 9
Lindakivi Kultuurikeskus, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

1988. aastal valmis Tallinnas Lasnamäel kino LINDAKIVI. Kino külastatavus oli suhteliselt väike ning ilmselt maja ülalpidamiskulude tasumiseks tegutses samas majas mõnda aega ka kihlveokontor ja üks esimesi Mercedese autokeskusi. Kuna kino polnud populaarne, otsustati selle asemele luua Lasnamäele esimene kultuurikeskus.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Lasnamäe linnaosa, Jaan Koorti tänav 22 Telefon (+372) 632 1062 info@lindakivi.ee http://www.lindakivi.ee/
Linte raamatukogu-külakeskus, Põlvamaa, Räpina

toimumiskoht

Külakeskusel on 580 m2 kasulikku pinda, kus asuvad raamatukogu, 150 m2-suurune külakeskuse saal koos panipaiga ja kööginurgaga, jõusaal ning sotsiaaltöötaja kabinet, kus 2 korda nädalas võtab kliente vastu Räpina valla sotsiaaltöötaja.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Räpina vald, Linte küla Telefon (+372) 795 1418 linteraamat@rapina.ee
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Räpina vald, Linte küla http://www.rapina.ee/et/uldinfo
Loksa Kultuurikeskus, Harjumaa, Loksa

toimumiskoht

Loksa Kultuurikeskus on kohalike kultuurisündmusi, kontserte ning näituseid korraldav ning vahendav sihtasutus.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Loksa linn, Tallinna tänav 47a Telefon 688 8110 kultuurikeskus@loksa.ee http://www.loksakultuur.ee/
Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald, Lustivere küla
Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskus, Tartumaa, Luunja

toimumiskoht

Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskus pakub tegevusi kõikidele sihtgruppidele.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Luunja vald, Luunja alevik, Puiestee tänav 8 kultuurimaja@luunja.ee
Luunja Kultuurimaja, Tartumaa, Luunja

toimumiskoht

Kultuuri-ja Vabaajakeskuses toimub igal aastal ligi 100 erinevat sündmust. Tähtsaimateks nendest on Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine, Luunja laste mängumaa, emadepäeva kontsert-aktus, laululaval peetav jaanituli, Tartumaa taidlejate päev, Luunja diskorite festival ja vallarahva aastalõpupidu. Luunja Kultuuri -ja Vabaajakeskuses toimuvad sündmused on Tartumaal silma paistnud kõrge korraldustaseme ja omanäolisusega.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Luunja vald, Luunja alevik, Puiestee tänav 8 Telefon 5331 0902 kultuurimaja@luunja.ee http://www.kultuurimaja.luunja.ee/
Eesti Vabariik, Valga maakond, Karula vald, Lüllemäe küla Telefon (+372) 769 7245 http://www.rahvakultuur.ee/?o=41
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Mikitamäe vald, Lüübnitsa küla Telefon +372 5664 6257; +372 795 4501 kultuur@mikitamae.ee
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Aleksander Puškini tänav 33
Eesti Vabariik, Harju maakond, Maardu linn, Karjääri tänav 4
Eesti Vabariik, Harju maakond, Maardu linn, Karjääri tänav
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Valgjärve vald, Maaritsa küla kultuur@valgjarve.ee
Metsanurme Külakeskus, Harjumaa, Saku

toimumiskoht

Metsanurme külakeskus paikneb ühe vanima talu, Rehemetsa, maadel. Keskuse peahooneks on MTÜ Metsanurme poolt taastatud vana rehehoone. Renoveeritud hoones on erinevate sündmuste korraldamiseks sobilik kaminaruum, mis mahutab ca 60 inimest. II korrusel paikneb mittetulundusühingu "peakontor" ja koduloomuuseumi ekspositsiooniruum, mida saab kasutada ka erinevate seminaride ja koolituste läbiviimiseks.

Külakeskuse kompleksi kuulub ka avar külaväljak, kus võimalus telkida, grillipidusid ja kokkutulekuid pidada. Eestimaa vihmaste ilmade puhuks on rajatud vabaõhulava, tõelist külaelu idülli pakub suur külakiik ja väiksematele mõeldes on rajatud loodusesse sobiv mänguväljak, mida täiendavad vigursaagijate poolt valmistatud puuskulptuurid. Suveõhtutel on populaarne ka rannavõrkpalli- ja korvpalliplats.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Saku vald, Metsanurme küla Telefon +372 5306 5503 metsanurme@gmail.com http://www.metsanurme.eu/
Eesti Vabariik, Võru maakond, Misso vald, Misso alevik Telefon (+372) 343 0389 rahvamaja@misso.ee
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Mooste vald, Mooste alevik Telefon (+372) 516 0656 aruojamaret@hot.ee
Mustamäe Kultuurikeskus Kaja, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Mustamäe Kultuurikeskus Kaja asub endises kino Kaja majas. Mustamäe Kultuurikeskus Kaja on Mustamäe Linnaosa hallatav asutus, mille põhiülesanded on sätestatud tema põhikirjas. Kokkuvõtvalt on kultuurikeskuse tegevuse eesmärk luua Mustamäe linnaosa elanikele vaba aja veetmise võimalused, korraldada huvi- ja kultuuritegevust ning arendada rahvuskultuuri ja seltsitegevust.
Maja tegevuse võib jagada neljaks:
· huvitegevus

· näituste korraldamine

· sündmuste ( näiteks tantsuõhtud, kontserdid, salongiõhtud, filmiõhtud) korraldamine

· ruumide rent.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Mustamäe linnaosa, Eduard Vilde tee 118 Telefon (+372) 654 7410 kultuurikeskus@kaja.org http://www.kaja.org.ee/
Mustvee Kultuurikeskus, Jõgevamaa, Mustvee

toimumiskoht

Kultuurikeskuses tegutsevad erinevad huviringid, loomisel on noortekeskus. Tänu majas toimunud põhjalikule remondile on Mustvee linn ja kogu siinne piirkond saanud suurepärase kontsertsaali, kus saab nautida nii kontserte kui teatrietendusi.
Samuti on kultuurikeskuses võimalik läbi viia erinevaid konverentse, seminare, koosolekuid, aga ka vastuvõtte, aastapäevapidusid jne.

Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Mustvee linn, Tartu tänav 12 Telefon (+372) 5333 5290 mustvee.kultuurikeskus@gmail.com
Mustvee kultuurikeskus

toimumiskoht

Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Mustvee linn, Tartu tänav 12
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald, Mäetaguse alevik, Kooli tänav 21
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald Telefon (+372) 336 9173 tiit.alte@maetagusevv.ee
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald, Mäetaguse küla
Märjamaa Rahvamaja, Raplamaa, Märjamaa

toimumiskoht

Märjamaa valla Rahvamaja hoone valmis 1967. aastal. 2008. aastal maja renoveeriti ja taasavati 23. jaanuaril 2009.
Majas on kino-ja konverentsiruum, kontserdisaal, näitusegalerii, peeglisaal, lauluklass, õppeklass, bändiruum, kunstiklass jne.
Rahvamajas töötab ka kohvik. Võimalik on tellida peo- ja peielaudu kuni kahesajale inimesele. Teatri, muusika ning kunstisündmusi pakub rahvamaja aastaringselt. Aitame korraldada ka teie elu tähtsündmusi ja teeme kõik, et muuta need meeldejäävaks.

Eesti Vabariik, Rapla maakond, Märjamaa vald, Märjamaa alev, Sauna tänav 2 Telefon 482 1150; 55 86 429 marjamaa.rahvamaja@marjamaa.ee http://www.marjamaarahvamaja.ee/
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Mõisaküla linn, Kiikre tänav 3 Telefon (+372) 436 4108 kultuurimaja@moisakyla.ee
Mõniste Rahvamaja, Võrumaa, Mõniste

toimumiskoht

Rahvamajas tegutsevad ringid: Mehkamaa memme-taadi tantsurühm, Laulvad memmed, Kapell, naisrühm, segarühm, segaansambel, näitering, naiste estraadirühm, laste rahvatantsurühm Trio.

Eesti Vabariik, Võru maakond, Mõniste vald, Kuutsi küla Telefon 789 0667; 5623 6187 ave.saluorg@moniste.ee
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Aleksander Puškini tänav 8 Telefon http://rugodiv.ee/
Narva Laste Loomemaja, Ida-Virumaa, Narva

toimumiskoht

Narva Laste Loomemaja on Narva Linnavalitsuse kultuuriosakonna haldusalas olev munitsipaalkool. Narva Laste Loomemaja on asutatud 15. oktoobril 1952.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Partisani tänav 2 loomemaja@narva.ee http://www.nll.ee/
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Kreenholmi tänav 25 Telefon +372 5323 1677 valeri.jaager@narva.ee
Eesti Vabariik, Saare maakond, Kaarma vald, Nasva alevik
Eesti Vabariik, Võru maakond, Võru vald, Navi küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Jõelähtme vald, Neeme küla http://www.neemerahvamaja.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Nissi vald, Riisipere alevik, Nissi tee 53c Telefon (+372) 5553 0447 kultuurikeskus@nissi.ee http://www.nissivallakultuurikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Nissi vald, Turba alevik, Lehetu tee 12 Telefon +372 5553 0447 kultuurikeskus@nissi.ee http://www.nissivallakultuurikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Nõmme linnaosa, Turu plats 2 Telefon (+372) 677 0890 anu.liho@nommekultuur.ee http://www.nommekultuur.ee/
Nõmme Vaba Aja Keskus , Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Nõmme Vaba Aja Keskus pakub erinevaid tegevusi ja teenuseid nii lastele, noortele kui ka eakatele.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Nõmme linnaosa, Külmallika tänav 15a
Eesti Vabariik, Valga maakond, Palupera vald, Nõuni küla
Eesti Vabariik, Võru maakond, Meremäe vald, Obinitsa küla
Eesti Vabariik, Võru maakond, Meremäe vald, Obinitsa küla
Eesti Vabariik, Järva maakond, Türi vald, Oisu alevik, Estonia puiestee 1 oisu.rahvamaja@tyri.ee
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Orava vald, Orava küla kultuur@orava.ee
Eesti Vabariik, Saare maakond, Orissaare vald, Orissaare alevik, Kuivastu maantee 37 Telefon (+372) 454 5160
Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Käina vald, Orjaku küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kose vald, Oru küla
Eesti Vabariik, Valga maakond, Otepää vald, Otepää linn, Virulombi tänav 2 Telefon (+372) 765 5212
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald, Pagari küla
Eesti Vabariik, Järva maakond, Paide linn, Pärnu tänav 18 http://paidekultuurikeskus.ee/
Paistu Rahvamaja, Viljandimaa, Viljandi

toimumiskoht

Paistu Rahvamaja on ehitatud kohaliku tuletõrjeseltsi ettevõtmisel ja avatud 1934. aastal.
Paistu Rahvamaja on Viljandi valla asutus. Rahvamaja ülesandeks on pärimus- ja rahvakultuuri säilitamine ja arendamine , professionaalse kultuuri vahendamine, kohaliku kultuurielu edendamine, taidlus- ja huviringide töö korraldamine.
Paistu Rahvamajas töötab kolm naisrahvatantsurühma, eakate tantsurühm, näitering, naisansambel, laste laulu- ja muusikaring erinevatele vanuseastmetele, käsitööringid, eakate klubi ja mälumäng. Korraldatakse peoõhtuid ja kinoseansse ning noortesündmusi.

Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Viljandi vald, Paistu küla, Paistu tee 14 Telefon (+372) 439 3143, (+372) 53023135 kultuurijuht1@gmail.com http://www.viljandivald.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Vinni vald, Pajusti alevik, Tartu maantee 11 pajustiklubi@hot.ee
Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Palamuse vald, Palamuse alevik, Köstri allee 1 Telefon (+372) 776 0535 rahvamaja@palamuse.ee
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Lääne-Nigula vald, Palivere alevik, Jaama tänav 7a
Eesti Vabariik, Järva maakond, Kareda vald, Peetri alevik Telefon (+372) 5656 4466
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Põhja-Tallinna linnaosa, Telliskivi tänav 56 Telefon (+372) 673 3965 pelgulinn56@hot.ee
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Koonga vald, Pikavere küla
Eesti Vabariik, Valga maakond, Otepää vald, Pilkuse küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Pirita linnaosa, Merivälja tee 3 Telefon (+372) 6 457 625 piritavak@piritavak.ee http://www.piritavak.ee/
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Orava vald, Piusa küla http://www.piusa.ee/
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald, Porkuni küla, Järve tänav 1 Telefon 505 0397 hiile.hiie@mail.ee
Prandi küla ja allikad, Järvamaa, Koigi

toimumiskoht

Prandi küla ajalugu

Prandi küla on esmakordselt mainitud 1564. aastal Mäo mõisa vakuraamatus Kardenay (eestipäraselt Kardina) nime all. Kardina küla järgi oli nimetatud omaette vakus, kuhu kuulusid Kardina, Veskiaru, Koigi, Ubakalu, Sõrandu, Sigapusma, Valgma, Nurmsi, Koeiphasi, Padula ja Seinapalu külad. 1564. aastal oli Kardina külas 6 talu.

Liivi sõjas ja Rootsi-Poola sõjas sai piirkond tugevasti kannatada.

1613. aastal annetati Kardina küla koos Veskiaru veskiga Paide linnuse ülemvahtmeistrile Hinrich Brandtile (ka Brandten), senikauaks kui ta selles ametis on. Läänistus kinnitati kuninga poolt 1616. aasta 29. oktoobril. Brandti perekonnanime järgi kujunes külale ja mõisale nimeks Prandi (saksa Brandten). Kardina nime kasutati paralleelselt edasi kuni 1760. aastateni.

1620. aastal on küla mainitud taas riigi omanduses olevana.

1623. aastal rentis Hinrich Brandt valdust 35 riigitaalri eest. Ka 1627. aastal on teda mainitud rentnikuna.

1626. aastal 21. oktoobril annetas Gustav II Adolf küla ooberst Alexander von Essenile ning 1639. aastaks oli rajatud juba Prandi mõis.

1687. aastal oli külas 22 talu ning kõrts ja veski.

Küla sai kannatada ka Põhjasõja ja 1710–1711 möllanud katku läbi. Enne katku elas külas 84 inimest. Peale katku aga vaid 36 inimest.

1726. aasta adramaarevisjoni andmeil elas külas juba 96 inimest, 1732. aasta maarevisjoni järgi 100 inimest, 1739. aasta maarevisjoni järgi 135 inimest, 1744. aasta maarevisjoni järgi 152 inimest ning 1750. aasta maarevisjoni järgi 165 inimest.

Järgnevate aastate jooksul rahvaarv mõnevõrra vähenes. 1765. aasta maarevisjoni andmeil elas Prandis 141 inimest.

1831. aastal kolis oma perega Prandi külasse Jaan Tertsius, kelle poeg Hans Tertsius paistis silma Mahtra sõja sündmustes. Hans lahkus Prandist Mahtrasse 1842. aastal.

1834. aastal ostis Prandi mõisa Koigi mõisnik Otto Magnus von Grünewaldt. Ta likvideeris küla ning kolis senised elanikud ümber Veskiaru, Sõrandu ja Sigapusma külla. Küla maad mõisastati ning ribaspõllud muudeti suurteks põlluväljadeks. Seniste taluhoonete asemele rajati suured mitmepereelamud kuhu pandi elama moonakad.

1846. aastal mindi Prandi mõisas teorendilt üle raharendile.

Prandi küla sai kannatada ka Teises maailmasõjas. 1941. aasta juulis ja augustis toimusid külas ja selle ümbruses lahingud Nõukogude Liidu ja Saksamaa vägede vahel. Prandi elanikud varjasid end sel ajal Palkaru ja Rebasemäe metsaheinamaadel, mida kutsuti ka saarteks. Külaelanikud olid metsa varjule toonud ka oma lehmad ja hobused. Tules sai kannatada 13 talu

Prandi jõgi

Prandi jõgi (ka Veskiaru jõgi ja Seinapalu jõgi) on jõgi Järva maakonnas, Pärnu jõe vasakpoolne lisajõgi.

Prandi jõgi saab alguse Prandi külas olevast Prandi Allikajärvest ja suubub Pärnu jõkke Vilita küla territooriumil Särevere aleviku lähedal. Jõgi on 25 km pikk ja 285 km² valgalaga.

Prandi jõkke suubuvad Vanavälja peakraav, Raukla oja, Seinapalu peakraav, Mäeküla oja, Epneri oja, Neeva kanal, Nurmsi peakraav ja Hindreku oja.

Jõele on rajatud Särevere paisjärv.

Prandi jõgi läbib Prandi looduskaitseala ja Türi maastikukaitseala.

Tori küla kohal asub 1930. aastal rajatud Tori hüdromeetriajaam. Jaamas sooritatakse hüdroloogilisi vaatlusi.[1]

Eesti siseveekogude olukorda käsitlenud uuringu järgi voolab Eesti kõige puhtam vesi Prandi jõe ülemjooksul.[2]

1969. aastal leiti Prandi jõe äärest Rikassaarest Eesti suurim relvaleid: maapõuest tuli välja 54 odaotsa ja 7 võitlusnuga, mis pärinesid 6. sajandist.

Prandi jõgi on hea forellijõgi.[3]. Meriforelli praegune asurkond pärineb ilmselt 1939. aastast mil jõkke lasti 5000 forellimaimu. 20. sajandi alguses oli Prandi mõisnik jõkke toonud ka jõeforelli.[4]

2005. aastal taastati Prandi jõel lõheliste elupaiku.[5]

Rootsiaegsetes dokumentides on märgitud, et Prandi mõisa alt allikajärvest lähtuvast Prandi jõest püüti vaid väikeseid hauge ja lutsusid.[4]

Veskiaru kohal asus jõel vesiveski.

Prandi allikad

Siin Prandis on suur allikas, võtab oma alla 1,7 hektari. Kutsutakse: Prandi allikad. See on looduskaitse all. Vanemad inimesed ütlevad, et veeseis on siin väga kõrge.

Vanarahvas on selle veega silmahaigusi ravinud. Siit võeti vett ja sellega pesti silmi. Arvan, et vesi võis tervendavat mõju küll avaldada, kuna elati ju suitsutaredes ja puhtusele erilist rõhku ei pandud. Selle allika kaldailt on leitud hõbemünte, ei tea, kas võib-olla visati neid kunagi vette, vaimudele. Need allikad ei külmu, talve läbi on pardid peal. Allikates on ka forelle. KKI 38, 556 (5); 385/6 (1) < Peetri khk, Prandi k – V. Mälk; L. Raudsep < Maria Pass, üle 60 a, endine õpetaja (1965) /„Arad veed ja salateed“ Järvamaa kohapärimus Koostanud Mari-Ann Remmel Tartu 2004/

Part ilmub maa alt Prandi allikasse Palu Laiakivi heinamaal voolab kevadel vesi maa alla. Suvel on oja säng kuiv – olen ise seal käinud. Rahvasuu minu lapsepõlves kõneles, et Palu Laiakivi vesi kerkib Nurmsi küla Otsa talu koplis kruusaaukudes maapinnale. Õige küll, oli ju endistel aegadel kevadel suurveega Otsa koplis päris “laevastik”, kus poisid parvedel veesõda tegivad, kuid väide, et seal maa-alune oja veepinnale kerkib, ei pea paika. – Tõenäolisem on teine rahva arvamus, nagu ühtuks need Prandi allikal. Kuid siiski peab ju vee jauks maa-alune säng olema. Korra olla märgiga part Laiakivilt sisse lastud, kes viimaks Prandi allikal päevavalgele ilmunud.

RKM II 11, 39/40 (61) < Paide khk, Kriilevälja k – O. Wiide < Leena Lepik (1947) /„Arad veed ja salateed“ Järvamaa kohapärimus Koostanud Mari-Ann Remmel Tartu 2004/

Prandi allikate ala asub Koigi valla Prandi küla põhjaosas, kus Pandivere Veekaitseala sihtkaitse vööndisse jäävad Prandi allikajärv ja Prandi suurallikas ning Prandi allikajärvest alguse saav Pärnu jõe lisajõgi Prandi ehk Veskiaru jõgi.

Laugete nõlvadega ja osaliselt soostunud kallastega allikajärve põhi on õhukese mudakihi ja rohkete allikatega. Suurallikas on 40-meetrise läbimõõduga 1,5 m sügavune paese põhjaga järvik, kus on mitu tõusuallikaga lehtrit. Suurallika vesi voolab läbi allikajärve Prandi jõkke. Allikajärve põhjakaldal ilmestab loodust 1,8 ha suurune lehtpuuenamusega park. Prandi allikajärvest kuni Veskiaruni ulatuva ala põhjapiiril kulgevalt teelt avaneb kauneid vaateid Prandi jõele ning seda ääristavatele heinamaadele. /Järva maakonnaplaneeringu teemaplaneeringu “Asustust ja maakasutust suunavad keskkonnatingimused Lisa 1 „Järvamaa

Eesti Vabariik, Järva maakond, Koigi vald, Prandi küla Telefon 5110014 eviojasalu@hot.ee http://www.prandiallikad.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Viimsi vald, Kelnase küla
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Haaslava vald, Kurepalu küla Telefon (+372) 749 0130
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Vene tänav 28 Telefon +372 559 30 551 prosvet@prosvet.eu http://www.helide.orgõ/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Toom-Kooli tänav 13 http://www.ptarmigan.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Puhja vald, Puhja alevik, Viljandi tee 24 http://www.puhja.ee/index.php?page=91&
Eesti Vabariik, Võru maakond, Võru vald, Kasaritsa küla Telefon (+372) 782 8085, 525 3348
Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Puurmani vald, Puurmani alevik, Ülejõe tänav 40
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kuusalu vald, Pärispea küla
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Pühavaimu tänav 8
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Roheline tänav 1b Telefon (+372) 44 50 070 info@noorusemaja.ee http://www.noorusemaja.ee/
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Halinga vald, Pärnu-Jaagupi alev, Pärnu maantee 26 pjrahvamaja@halingavald.ee http://www.rahvakultuur.ee/?&v=184&o=178
Eesti Vabariik, Saare maakond, Leisi vald, Pärsama küla
Põhja-Tallinna noortekeskus, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Põhja-Tallinna Noortekeskus on kõigile noortele mõeldud tore koht, mis pakub erinevaid võimalusi ja lihtsalt mõnusat kohta, kus saad olla sina ise. Noortekeskuses on võimalik osaleda erinevates klubides/stuudiotes, projektides, programmides, tegevustes ning konkurssidel või hoopis neid kõiki ise korraldada ja organiseerida.

Lisaks organiseeritud üritustele võib Põhja-Tallinna Noortekeskuse noortepärases õhkkonnas suhelda sõpradega, mängida piljardit, lauatennist või muid lauamänge, kasutada arvuteid jne või saada kasulikku noorte infot. Samuti võtab Põhja-Tallinna Noortekeskus osa aeg-ajalt mitmesugustest rahvusvahelistest noorsooprojektidest.

Noortekeskuse noorsootöötajad ootavad huviga, et saaksid aidata sinu ideid, mõtteid ja unistusi teoks teha.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa, Kopli tänav 98 Telefon (+372) 653 1447 info@ptnk.ee http://ptnk.ee/
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Kanepi vald, Põlgaste küla Telefon (+372) 797 3324 polgaste.kultuurimaja@kanepi.ee
Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Põltsamaa linn, Julius Kuperjanovi tänav 1 Telefon (+372) 776 2270 info@kultuurikeskus.eu http://www.kultuurikeskus.eu/
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Põlva linn, Kesk tänav 15 http://www.kultuurikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Noarootsi vald, Pürksi/Birkas küla, Pürksi keskus 9 Telefon (+372) 472 4356 tiiu.tulvik@gmail.com
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald, Püssi linn, Kooli tänav 5
Eesti Vabariik, Harju maakond, Raasiku vald, Raasiku alevik, Tallinna maantee 21 raasikurm@raasikurm.ee http://www.raasikurm.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Rae vald, Jüri alevik, Aruküla tee 9 Telefon (+372) 605 6759
Rahvuskultuuride keskus, Ida-Virumaa, Narva

toimumiskoht

Eesmärgid:
– toetada Narva ja riigi mainet;
– arendada rahvustevahelisi suhteid ja kontakte Eestis ja mujal maailmas;
– taaselustada vaimset pärandit kaasajal;
– arendada muusikaharidust ning laste ja täiskasvanute loomingut;
– äratada eestimaalastes huvi maailma rahvaste kultuuri ja loomingu vastu.

Tegevuse kirjeldus:
– Korraldab regulaarselt “Rahvusvahelise Johann Sebastian Bachi nim.konkursi”(www.hot.ee/ bachnarva) - http://www.1bachnarva.wordpress.com.
– Korraldab regulaarselt Rahvusvahelise konkurss-festival “Narva Kevad” (www.1narvaspring.wordpress.com).
– Korraldab regulaarselt Rahvusvahelise konkurss-festival “Narva süütab tähed” – (www.1narvastar.wordpress.com).
-Korraldab huvikooli tööd.
–Korraldab rahvusvähemusseltside õhtuid.
–Korraldab väljasõite rahvusvahelisse laagrisse Poolas.
– Korraldab suvelaagreid Narva-Jõesuus.
– Juhtib Rahvuskultuuride keskuse juures saksa ja vene rahvamuusika vokaal-instrumentaalseid duettid.
– Korraldab rahvusvaheliseid konverentsid (www.muzrel.narod.ru) -Korraldada pühapäeva kooli tööd.
– Korraldab regulaarselt Rahvusvaheline kirjandus konkurss “Laulvad lained” (www.volni1.wordpress.com).
- Korraldab regulaarselt Rahvusvaheline konkurss-festival Spartakiaad “Musta mere tähed» (www.2013starsea.wordpress.com)

Koosseis: 44 liiget, kelle keskmine vanus on 25 aastat. Kollektiivis töötavad kutselised muusikud ja lauljad Meeskonna liikmed täiendavad end pidevalt erinevates õppeasutustes Rahvuskultuuride keskuse juhid ja liikmed osalevad regulaarselt seminaridel, kursustel ja konverentsidel Proovid toimuvad vahetult enne kontserte.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Pähklimäe tänav 4-103 Telefon (+372) 555 43028, (+372) 5814 2132 olgamuller@mail.ru http://www.1сenter1.wordpress.com/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Põhja-Tallinna linnaosa, Kaera tänav 21a
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakke vald, Rakke alevik, Simuna tee 10 Telefon rakke.kultuurikeskus@mail.ee http://www.rahvakultuur.ee/?&v=298&o=741
Rakvere Kultuurikeskus, Lääne-Virumaa, Rakvere

toimumiskoht

Rakvere linna munitsipaalasutus Rakvere Kultuurikeskus haldab ja koordineerib kultuurielu Rakvere linnas. Lisaks kultuurisündmuste korraldamisele ja koordineerimisele haldab keskus Rakvere Rahvamaja (aadressiga Kreutzwaldi 2) ja Rakvere Avatud Noortekeskust (Võimla 1). Rakvere Kultuurikeskus pakub lisaks erinevatele kultuurisündmustele ka igapäevast tegevust igas vanuses inimestele.
Lisaks tegevuste koordineerimisele ja korraldamisele haldab Rakvere Kultuurikeskus ka tema käsutuses olevate ruumide rentimist avalke- ja eraürituste tarbeks.
Kultuurikeskuse hallata on ka Vallimäe laululava, mis mahutab 3-4 tuhat pealtvaatajat ( samas on kohvik 30-le külastajale ).
Rakvere Kultuurikeskuse peamisteks ülesanneteks on kultuuriürituste korraldamine ja tegutsemisvõimaluste pakkumine linnarahvale, samuti linna kultuuriürituste koordineerimine ja korraldajate abistamine.

Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakvere linn, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav 2 Telefon (+372) 58 200 429 kultuurikeskus@rakvere.ee http://www.rakverekultuurikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakvere linn, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav 2
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Rannu vald, Rannu alevik Telefon (+372) 745 4275 rahvamaja@rannu.ee
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Rapla vald, Rapla linn, Tallinna maantee 17 http://www.raplakultuur.ee/
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Mooste vald, Rasina küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Nissi vald, Riisipere alevik
Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Hiiu vald, Kalana küla, Ristna
Eesti Vabariik, Saare maakond, Ruhnu vald, Ruhnu küla https://www.facebook.com/RuhnuKultuuriait/
Eesti Vabariik, Saare maakond, Ruhnu vald Telefon +372 507 6590 rahvamaja@ruhnu.ee http://www.ruhnu.kovtp.ee/
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Räpina vald, Ruusa küla ruusakultuur@rapina.ee
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Räpina vald, Räpina linn, Pargi tänav 31 http://www.loomemaja.ee/
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Räpina vald, Räpina linn, Pargi tänav 32 kultuur@rapina.ee
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Räpina vald, Räpina linn, Pargi tänav 32
Eesti Vabariik, Võru maakond, Rõuge vald, Rõuge alevik Telefon (+372) 785 9241
Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Saare vald, Kääpa küla
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Toila vald, Saka küla
Sakala Keskus, Viljandimaa, Viljandi

toimumiskoht

Sakala Keskus on Viljandis linna peatänava ääres asuv kaasaegne kultuurikeskus.
Viljandi Linnavalitsuse haldusalas tegutseva kultuurikeskuse põhiülesanneteks on kohaliku kultuurielu, noorsootöö ja harrastustegevuse korraldamine ning edendamine.
Keskus pakub võimalusi vabaajategevuseks ning täiendab nii vahendaja kui korraldajana linna kultuurisündmuste valikut. Mitmed linna suuremad kultuurisündmused on samuti Sakala Keskuse korraldada, sealhulgas Viljandi Hansapäevad.

Sakala Keskuse haldusalasse kuuluvad veel Viljandi Lauluväljak, vabaõhulavad II Kirsimäel ja Kaevumäel, Viljandi Avatud Noortetehas (VANT), Viljandi Linnaraamatukogu ruumid, Kondase Keskus ning Viljandi Vana Veetorn.
Sakala Keskuses asuvad ruumid on sobivad kultuurisündmuste, konverentside, seminaride ja koolituste korraldamiseks ning tähtpäevade tähistamiseks.

Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Viljandi linn, Tallinna tänav 5 Telefon (+372) 433 3992 info@sakalakeskus.ee http://www.sakalakeskus.ee/
Eesti Vabariik, Saare maakond, Salme vald, Salme alevik, Sõrve maantee 5 Telefon (+372) 457 1650 http://www.salmevald.ee/index.php?sisu=kultuur&teema=selts&id=2
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Põhja-Tallinna linnaosa, Salme tänav 12
Eesti Vabariik, Saare maakond, Salme vald, Salme alevik, Sõrve maantee 5 Telefon (+372) 457 1650 kultuur@salmevald.ee
Sandla kultuurimaja, Saaremaa, Pihtla

toimumiskoht

Sandla kultuurimaja alustas oma tegevust 22. juulil 1967 aastal, mil Tõlluste rahvamaja kolis Tõlluste mõisahoonest vastvalminud Sandla keskushoonesse. Aastakümnete jooksul on Sandla olnud arvestatav koht maakonna kultuurimaastikul: on jätkunud osalejaid laulu- ja tantsuringidesse, on tegutsenud näiteringid, põhirõhk on olnud erinevate sündmuste korraldamisel nii lastele kui täiskasvanutele.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Pihtla vald, Sandla küla Telefon (+372) 459 5243 kultuur@pihtlavv.ee http://vald.pihtlavv.ee/index.php/haridus-ja-kultuur/kultuur/sandla-kultuurimaja
Eesti Vabariik, Harju maakond, Saue vald, Laagri alevik, Veskitammi tänav 8 Telefon (+372) 679 6765 info.veskitammi@sauevald.ee https://www.facebook.com/pages/Saue-valla-Kultuurikeskus/205691002790818?sk=timeline
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Valgjärve vald, Saverna küla
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Sillamäe linn, Vladimir Majakovski tänav 7 asedirektor@ulei.ee http://www.ulei.ee/
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Sillamäe linn, Kesk tänav 24 sillamae.kultuur@gmail.com http://www.kultuurikeskus-sillamae.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald, Simuna alevik, Lai tänav 5
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Sindi linn, Pärnu maantee 44
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Kanepi vald, Soodoma küla
Suurejõe Rahvamaja, Pärnumaa, Vändra

toimumiskoht

Piirkonna kultuurielu korraldamine.

Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Vändra vald, Suurejõe küla, Vändra maantee 14 Telefon suurejoerahvamaja@gmail.com
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald, Sõmeru alevik, Kooli tänav 2 http://www.someru.ee/keskusehoone/
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald, Sürgavere küla
Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Tabivere vald, Tabivere alevik, Tuuliku tänav 10 Telefon (+372) 773 6355
Eesti Vabariik, Saare maakond, Saaremaa vald, Tagavere küla
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Tahkuranna vald, Tahkuranna küla
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Saarde vald, Tali küla, Pärna tee 5
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Vene tänav 6
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Raekoja plats 14 http://www.opetajatemaja.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Jaani tänav 4 Telefon (+372) 738 6300 maja@tamperemaja.ee http://www.tamperemaja.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald, Tamsalu linn, Sõpruse tänav 3 Telefon (+372) 323 0968 http://www.zone.ee/tamsaluk/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Tapa vald, Tapa linn, Turu tänav 8 Telefon (+372) 322 0061 info@kultuurikoda.ee
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Kalevi tänav 13 http://www.lmk.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Kalevi tänav 17
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Kastani tänav 1 Telefon (+372) 742 2639 dki@kodu.ee http://www.dki.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Pepleri tänav 27
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Põhja-Tallinna linnaosa, Telliskivi tänav 60a Telefon (+372) 504 2945 info@telliskivi.eu http://www.telliskivi.eu/
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Seedri tänav 6
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Tiigi tänav 11
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Toila vald, Toila alevik, Pikk tänav 41
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Tori vald, Tori alevik, Selja maantee 2
Eesti Vabariik, Saare maakond, Pöide vald, Tornimäe küla kultuur@poidevald.ee
Eesti Vabariik, Võru maakond, Lasva vald, Tsolgo küla tsolgokyla@gmail.com http://www.tsolgo.ee/
Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Pühalepa vald, Tubala küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Raekoja plats 16
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Veski tänav 35
Eesti Vabariik, Valga maakond, Tõrva linn, Männiku tänav 5 Telefon (+372) 766 5332
Tõstamaa rahvamaja, Pärnumaa, Tõstamaa

toimumiskoht

Tõstamaa Rahvamaja on valla keskne multifunktsionaalne kultuuri-ja spordikeskus. 1988. aastal valminud majas asuvad lavaga universaalsaal kultuuri ja spordi tarbeks, saal-fuajee, loengu- ja näituste ruum, ringiruumid, jõusaal, dušširuumid ja kohvik. Maja kasutatakse pidude, teatrietenduste ja kontserdite korraldamiseks, koosolekuteks, erinevate huviringide tööks, näituste korraldamiseks, kooli kehalise kasvatuse tundide, treeningute ja laagrite läbi viimiseks jpm.
Läbi aasta on kõige suurema traditsiooniga sündmused aastavahetuspidu, sõbrapäev noortele, vabariigiaastapäeva pidu, valla laste solistide konkurss, jaanipäev, vallapäevad, kadrikarneval ja jõulupidu. Iga kolme kuu järel avatakse mõni hariv näitus.

Rahvamajas tegutseb vokaal- ja folklooriansambel, segarahvatantsurühm, näitetrupp, bändikool, muusikastuudio noortele, eakate klubi, noortekeskus, väikelaste mänguring ja spordiklubi.

Spordiklubi traditsioonilised üritused on vastlapäev, jürijooks, Tõstamaa jooks, korv-, võrk- ja jalgpalliturniirid ning mälumängusarjad.

Tõstamaa rahvamaja on heade mõtete ja tegude kasvulava Edela-Pärnumaal.

Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Tõstamaa vald, Tõstamaa alevik, Varbla maantee 3 Telefon 4496172, 5236350 onnela@tostamaa.ee http://www.tostamaa.ee/
Eesti Vabariik, Järva maakond, Türi vald, Türi linn, Hariduse tänav 1 http://www.tyrikultuurikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Järva maakond, Türi vald, Türi linn, Hariduse tänav 1
Eesti Vabariik, Järva maakond, Türi vald, Türi linn, Hariduse tänav 1 Telefon (+372) 385 7284 http://www.tyri.ee/tyrikultuurimaja/
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Sillamäe linn, Vladimir Majakovski tänav 14-3
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Laboratooriumi tänav 33
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Nafta tänav 6 - 2
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Roosikrantsi tänav 6 utkk@utkk.ee http://www.utkk.ee/
Ungari Instituut, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Ungari Instituudi ajalooliseks eelkäijaks võib lugeda 1923. a Ungari kultuuriministri määrusel asutatud Tartu Ungari Teadusinstituuti, mille tegevus katkes II maailmasõja puhkedes. Eesti taasiseseisvumise järel 1992 rajati Ungari kultuuri vahendamiseks Eestisse Helsingi Ungari Kultuurikeskuse filiaalina tegutsenud Tallinna Ungari Kultuuriesindus. Alates 22. veebruarist 2001 kannab laienenud ja tegevusmahtu suurendanud esindus vastavalt II maailmasõja eelsele traditsioonile Ungari Instituudi nime.

Instituut on võtnud oma ülesandeks lisaks Ungari ja Eesti vaheliste suhete edendamisele korraldada ka Ungari kultuuri- ja ühiskondlikku elu tutvustavaid üritusi – näitusi, kontserte, filmi- ja kirjandusõhtuid jms.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Piiskopi tänav 2 Telefon (+372) 644 0817 unginst@unginst.org.ee http://tallinn.balassiintezet.hu/
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Kohtla-Järve linn, Järve linnaosa, Endla tänav 4 http://www.kjkk.ee/huvitegevus-2/vahtra-huvikeskus/
Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Torma vald, Vaiatu küla, Rahvamaja Telefon (+372) 5343 4742 vaiatukyla@gmail.com http://www.vaiatu.eu/
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Vaivara vald, Vaivara küla, Poe tänav 3 Telefon
Eesti Vabariik, Valga maakond, Valga linn, Kesk tänav 1 Telefon (+372) 766 9970 info@valgakultuurikeskus.ee http://valgakultuurikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Valga maakond, Valga linn, Kesk tänav 1 Telefon +372 766 9970, +372 5332 7622 info@valgakultuurikeskus.ee http://www.valgakultuurikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Saare maakond, Valjala vald, Valjala alevik Telefon (+372) 454 9599
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Kehtna vald, Kaerepere alevik, Männiku tänav 4
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Laheda vald, Vana-Koiola küla Telefon (+372) 799 4389
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Laheda vald, Vana-Koiola küla http://www.laheda.ee/?id=23
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Kambja vald, Vana-Kuuste küla
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Haapsalu maantee 11
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Vigala vald, Vana-Vigala küla
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Põlva vald, Vanaküla küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Saue vald, Vanamõisa küla http://www.vabaõhukeskus.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Vara vald, Vara küla
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Peipsiääre vald, Varjna alevik
Eesti Vabariik, Harju maakond, Vasalemma vald, Vasalemma alevik, Ranna tee 8 androurb@gmail.com
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald, Vastemõisa küla Telefon (+372) 526 4590 rein@vastemoisa.matti.ee http://vrmaja.weebly.com/
Eesti Vabariik, Võru maakond, Vastseliina vald, Vastseliina alevik, Võidu tänav 38 Telefon (+372) 785 1178 http://www.vastseliina.ee/rahvamaja
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Mere puiestee 5 venekeskus@venekeskus.ee http://www.venekeskus.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Mere puiestee 5 Telefon (+372) 644 1832 venekeskus@venekeskus.ee http://www.venekeskus.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Mere puiestee 5 Telefon (+372) 644 5865 venekeskus@venekeskus.ee http://www.venekeskus.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Vinni vald, Venevere küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kuusalu vald, Vihasoo küla
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Vändra vald, Vihtra küla
Viimsi Huvikeskus, Harjumaa, Viimsi

toimumiskoht

MTÜ Viimsi Huvikeskus on asutatud 1997. aastal.
Huvikeskuse tegevuse prioriteediks on võimaldada Viimsi vallas elavatel lastel, noortel ja täiskasvanutel tegeleda vabal ajal neile meelepärase huvitegevusega koduvallas ning pakkuda heatasemelist koolitust ja teenust selles valdkonnas. See on ka edukalt õnnestunud, arvestades kollektiivide saavutusi nii siin- kui sealpool Eesti piiri.
Viimsi Huvikeskus on valla traditsiooniliste kultuurisündmuste korraldajaks, nt. lauluvõistlus "Viimsi Laululaps", vastlapäeva tähistamine jpt.
Huvikeskuses tegutseb pidevalt u. 50 huviringi, milles osalejaid on üle 800 inimese.

Lisaks huviringidele saab meie majas külastada näituseid, teatreid ja kontserte. Samuti rendime ruume erinevateks sündmusteks.
Viimsi Huvikeskuse allasutustena tegutsevad Viimsi- ja Randvere Noortekeskus ning Prangli Rahvamaja.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Viimsi vald, Viimsi alevik, Nelgi tee 1 Telefon (372) 6028838 viimsi@huvikeskus.ee http://www.huvikeskus.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Viimsi vald, Haabneeme alevik, Kesk tee 1
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Viljandi linn, Carl Robert Jakobsoni tänav 18
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Viru-Nigula alevik, Kunda tee 8
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Vormsi vald, Hullo küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Põhja-Tallinna linnaosa, Kaera tänav 21
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald, Väike-Maarja alevik, Pikk tänav 2
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Vändra alevi vald, Vändra alev, Pärnu-Paide maantee 2 Telefon (+372) 443 0346
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Värska vald, Värska alevik, Pikk tänav 12 Telefon (+372) 796 4782 kultuurikeskus@verska.ee
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Võhma linn, Kauba tänav 1 Telefon +372 437 7253 vak@vohma.ee http://vohma.kovtp.ee/vak
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Rannu vald, Vallapalu küla http://www.vortsjarv.ee/
Võru Kultuurimaja Kannel, Võrumaa, Võru

toimumiskoht

SA Võru Kannel jätkab 1881. a Võru linnas loodud Eesti laulu ja mänguseltsi KANNEL rahvakultuuri traditsioone.

Kandles tegutsevad Võru Linnagalerii ja kino Kannel. Rekonstrueeritud saalid on lahendatud multifunktsionaalsetena ja võimaldavad korraldada erinevaid etendusi, konverentse, seminare, festivale, messe ja vastuvõtte. Teatri-kinosaal 400 istekohaga on maakonna ja linna suurim saal. Suurepärase muudetava akustikaga kontsertsaal mahutab 290 kuulajat. Väike saal on hubane koht 120 inimesele mõeldud üritusteks. Saalide fuajeesid hõlmavates Võru Linnagalerii ruumides saab eksponeerida erinevaid näitusi. Ajakohased uued prooviruumid võimaldavad edendada kohalikku rahvakultuuri.

Kandles tegutsevad segakoorid Hilaro, Tervis, Tempera, naiskoor Kannel, Võru Meeskoor, setu leeloansambel Helmekaala, Võru Puhkpilliorkester, naisrahvatantsurühmad Tsõõr, Kabujalakesed ja Viire, segarahvatantsurühm Kannel; laste ja noorte rahvatantsurühm Hopser, võimlemisklubi Sirutus ja Võru Tantsukool.

Eesti Vabariik, Võru maakond, Võru linn, Liiva tänav 13 Telefon Piletikassa 78 68 676 ja info 78 68 671/ 78 68 677 info@vorukannel.ee http://www.vorukannel.ee/
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Lääne-Nigula vald, Üdruma küla